تعلیم مسیحی

🎃🎃هالوين چيست؟🎃🎃

به نقل از سایت مسیحی عیلام زنده

ما در كشوري زندگي ميكنيم كه بعلت محدوديت ها شناخت درستی از دنيای غرب ارائه نمی شود و همه چيز به شکل و فرم ديگری معرفی ميشود. يکی از آن جمله موارد شيطان پرستي است که در شمار مذاهب رسمي غرب است .به اين مفهوم كه بطور قانوني به ثبت رسيده وحتی از پرداخت ماليات هم معاف ميباشد.
امروزه ميبينيم كه شيطان پرستان داراي دانشكده ويژه خود ميباشند تاجائيكه صدها دانشجو در رشته علوم شيطان پرستي و جادوگري تحصيل مي كنند .حتي به زندانيان شيطان پرست اجازه ميدهند كه آداب و رسوم خاص مراسم عبادتي خود را انجام دهند .متاسفانه بيشتر پيروان اين مذاهب شيطاني؛ سياستمداران؛ پزشكان؛ افرادي در رده هاي بالاي پليس و حتي كشيشاني بی ايمان که در ظاهر خادم خدا هستند.
كلام خدا در اين رابطه در دوم قرنتيان فصل 11 آيات 13 و 14 مي فرمايد :زيرا اين اشخاص رسولان دروغين و خادمين فريبكار هستند ، كه خود را به شكل رسولان مسيح در ميآورند و اين چيز عجيبي نيست که شيطان خود را به صورت فرشته نور در ميآورد.
جشن هالوين زير بناي شيطاني و بت پرستي دارد .جشن هالوين آميخته با شب مقدس كاتوليك هاست .
شب يادبود مقدسين كليساي كاتوليك در ماه مي و از سال 843 ميلادي آغاز شد .سپس براي خوشنودي حكومت و مردم رُم اين تاريخ را به اول ماه نوامبر تغيير داده اند(روز جشن الهه يا خدای درخت و ميوه) سپس در آلمان و كشورهاي اسكانديناوي ابتدا اين جشن به هالوين تبديل شد؛ كه انگليسي ها با مهاجرت به امريکا Evening Holy نوامبر را به آخر اكتبر تغيير دادند .بدين ترتيب شب مقدس به آمريكا رفت و اين رسم را در آنجا توسعه دادند.
سي و يكم اكتبر يعني روز هالوين سال روز مادر زمين نماد بركت برای رُم باستان بود .
در گذشته هاي بسيار دور پيشينيان؛ در اين روز انسانهاي زنده را در زنبيل ها گذاشته بعنوان قرباني به مادر زمين تقديم مي كردند و با اين تقديم در واقع آنها را زنده به گور كرده؛ مي كشتند .
بنابراين رفته رفته اين شب مقدس كاتوليك به شب هالوين و يا شب ظهور ارواح شرير تغيير يافته است در چنين روزي براي دستيابي به بركت فراوان (دام و غله)اولين فرزند خانواده را قرباني ميكردند و باور داشتند كه جادوگران سوار بر جاروي خود در آسمان به پرواز در مي آيند و زنان با شيطان كارهاي زشتي انجام ميدهند .
در اين ميان خود شيطان شيپور مينوازد و ارواح شرير بر بلندي تپه ها با جادوگران به رقص و پايكوبي مي پردازند و در شب هاي مهتابي در زير نور زرد ماه؛ گربه هاي سياه ؛ خفاش ها و جن و پري ها با آنها همراهي و همكاري مي كنند و همچنين اعتقاد داشتند كه ارواح شرير همراه ارواح مقدسين در اين شب بيرون مي آيند .
از اين رو براي پذيرايي از آنها سيب و گردو و بادام و غذا و نوشيدني در داخل سيني ها گذاشته تقديم ارواح مي كردند .
هنگاميكه روميهاي فاتحانه بريتانياي كبير را تسخير كردند جشن شيطان پرستي را به انگلستان و بالاخره مهاجرين انگليسي اين جشن را با خود به آمريكا هديه آورند.
امروزه آنچه ظاهراً از اين جشن ميبينيم شادي براي بچه ها و تعارف و تقسيم شيريني و شكلات است؛ اما هوشيار باشيم كه در پس اين پرده زيبا قدرت شيطان است كه عمل کرده و تقويت مي شود و همچنين گاهي ديده شده كه شيطان پرستان در چنين شبي خوردني ها و شكلات هاي مسموم در ميان مردم توزيع مي كنند .چنانچه به اخبار حوادث تلويزيون در شب هالوين توجه كنيد حوادثي نظير؛ آتش سوزي ؛ ضرب و شتم و حتي مرگ و مير بيشتر از هر
وقت ديگر به چشم ميخورد .در اين شب انسانهای بيخبر از حقيقت، قرباني فريب شيطان مي شوند.
ميگويند مردي به نام “جك” شيطان را فريب داد تا با او كاري نداشته باشد. وقتي جك در گذشت چون اجازه رفتن به بهشت يا جهنم به او داده نشد او خود را در تاريكي با نهادن زغال روشني درون يك شلغم توخالي راه خودرا جستجو ميكرد .امروزه مرسوم است كه مردم از كدو بجاي شلغم استفاده ميكنند .
با كمي تامل در مي يابيم كه اسكلت ؛ ماسك دراكولا زخمهاي مصنوعي روي صورت؛ تيوپهاي خون مصنوعي ؛ماسك هاي گربه و سگ و خفاش ؛ جارو؛ كدوي نوراني؛بادام؛ سيب و خانه های تزيين شده توام با نور زرد فقط يك جشن معمولي براي تفريح و داشتن وقتي خوش نيستند.
هنگامي كه مسيحيت رواج يافت؛ دشمنان كليسا با تحقير و آزار مسيحيان در شب هالوين؛ شيطان را مي ستودند.
پرستندگان شيطان جمجمه و مذبح و صليب و منبر هم در برابر خانه هاي خود قرار مي دادند و در قرون گذشته بر ديوارهاي كليسا صليب هاي زشت كشيده مسيحيان را مسخره مي كردند.
کلام خدا به ما هوشياری می دهد که همرنگ اين جهان نشويد
معاشرت با شريران اخلاق نيکو را فاسد ميکند.
از بديهای اين دنيا دوری کنيد.
خوشا بحال کسی که به مشورت با شريران نرود و براه گناهکاران نرود و درمجلس مسخره کنندگان ننشيند.
امروز برکت و لعنت در اين دنيا پيش روی شماست . هوشيار باشيد که کداميک را انتخاب ميکنيد.

منبع
عیلام زنده
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا