بیانیه همای ایرانسخن سردبیر
موضوعات داغ

بیانیه سوم همای ایران : خامنه ای و سپاه پاسداران ایران را بسوی جنگی ناخواسته میبرند

خامنه ای این پیر سرمست قدرت با چشمانی سراسر بسته شده از غرور و کبر و خودخواهی ایران زمین را بسوی جنگی ناخواسته هدایت میکند.

این شریران تاریخ ایران راه برون رفت خود را از بحران های بزرگ اجتماعی و اقتصادی و سیاسی را در جنگ و آشوب در کل خاورمیانه یافته اند تا زمانی که به زباله دان تاریخ سرازیر شوند.

در کودتایی نا به هنگام ویا در مسیر شناخته شده و مهندسی شده ” قاسم سلیمانی ” را رییس جمهور انتصاب کرده و با در دست داشتن مجلسی کاملا دست ساز و قوه قضاییه تحت فرمان در پایان عمر سراسر جنایت و ظلم و نابرابری آخوندی یا به شمشیر کشته میشود و یا اسیر مردم و حکومت مقتدر آینده خواهد شد .

پیشتر سپاه این گرگان دست پرورده و تحت فرمان خامنه ای با تغییر سازماندهی مشخصا جهت هرگونه مذاکره فرضی روحانی با آمریکا هشدار داده و او را تهدید به کودتا علیه وی کرده بودند.

در چنین شرایطی وزیر خارجه همیشه خندان روحانی که همه جا به ظرافت قدم میزند و با خنده اجباری و مصنوعی سعی در عادی جلوه دادن شرایط دارد حسابی خنده و خوشحالی از چهره اش پر کشیده و پیوسته چهره اش چین و چروک است .

خامنه ای با این اشتباه محاسبه که آمریکا و ترامپ در برابر ایجاد جنگی دیگر در خاور میانه دچار محدودیت و ملاحظه هستند و پیش از انتخابات جدید ریاست جمهوری آمریکا قطعا جنگی دیگر را کلید نخواهند زد ، سرمایه گذاری عظیمی کرده و در حالی که نخست وزیر ژاپن در تهران بود دو کشتی ژاپنی را در دریای عمان هدف قرار داد و نشان داد در دنیای دیپلماتیک به هیچ پرنسیپ و اصولی اعتقاد ندارد.

آمریکا و ایران به نظر میرسد به نقطه بدون بازگشتی رسیده اند و از این تاریخ به بعد روند قضایا اوج میگیرد و مشخصا آمریکا از زبان وزیر خارجه اش گفته است موضوع را به شورای امنیت برده و از طریق دیپلماتیک حلقه محاصره را بر حکومت تهران تنگ تر خواهد کرد تا در در پیشدستی حمله احتمالی دستی بازتر داشته باشد.

اگر چه مردم ایران خواهان جنگ نظامی نیستند و همین حلقه محاصره اقتصادی بشدت حاکمان تهران را عصبانی و خارج از کنترل کرده است ولی شرایط و آرایش جنگی منطقه غلیظ تر و نیروی نظامی آمریکا در خلیج فارس پس از این بیشتر و بیشتر خواهد شد. تا زمانی که شعله جنگی ناخواسته از طرف مردم ایران شعله کشد

ایران در برابر آمریکا جنگ را انتخاب کرده و میانجی گری ژاپن را نیز کنار زده است و اشتباهات استراتژیک بویژه پس از تغییر سازماندهی سپاه این دومین اشتباه استراتژیکی خامنه ای است .

آیا آمریکا و ترامپ نیز گزینه جنگ را در برابر ایران فعال خواهند کرد ؟

از نگاه ” بنیاد همای ایران”
چند ماه آینده قبل از شروع پاییز و هوای سرد در مناطق کوهستانی ایران ماههای بسیار سرنوشت سازی برای ایران خواهد بود . سال ۱۳۹۸ گفته بودیم سالی سرنوشت ساز بوده و از نگاه همای ایران آمریکا در برابر ایران مجبور به گزینش جنگ کوتاه مدت ۳۰ تا ۴۰ روزه خواهد بود و اشتباهات استراتژیک خامنه ای سر خودش ویران خواهد شد

این کمندی نیست که خامنه ای و سپاه تحت قیومیت اش و همچنین هیات حاکمه تهران فکر کنند میتوانند به سلامت از آن فرار کند .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا