فعالیت مسیحیان ایران

برای تو امیدی و علاجی وجود داره . مادامیکه خدا با تو به آخر نرسیده تو هرگز در زندگی ت به آخر نرسیدی

خدا جان را نمی‌گیرد بلکه تدبیرها می‌کند تا هیچ آواره شده ای از خدا آواره نشود.
دوم سموئیل ۱۴: ۱۴

یه وقتایی با هرچی که داری . یـا درهرجایی که هستی و با هرچند نفری که ارتباط داری احساس میکنی تنهایی و توی دورنت سردرگمی. حس میکنی با رویاهات بیگانه شدی . خواسته ها و آرزوهات برات غریبه اند .انگار به تمام صحنه های زندگیت داری از پشت پنجره بخار گرفته نگاه میکنی . فکرهات مثل چراغ قوه ای که باطریش داره میمیره داپما خاموش و روشن میشه . احساساتت مثل دیدن عکسهای فیس بوک در یک لحظه عوض میشه و خاطراتت مثل صحنه های پرده سینما بسرعت میان و میرن . اونوقته که در درونت حس میکنی حقیقتا آواره ای .

شاید مورد تعرض و خیانت یک بلهوس قرار گرفتی .
شاید از اعتماد به صمیمی ترین دوستت ضربه خوردی.
شاید از از خانواده و یا فامیلت حرف تلخ و مایوس کننده شنیدی .
شاید از طرف معلم و همکلاسی هات توهین و تحقیر شدی.
شاید مورد خشم و غضب همکارانت یا رپیس ت قرار گرفتی .
شاید شغل و مقامت رو از دست دادی .
شاید اعتبار و اسم ت خراب شده .
شاید از طرف دوست یا نامزد و یا همسرت طرد شدی .

علت هر چی که هست صبرکن.هیچ تصمیمی نگیر.و هیچ اقدامی نکن . چون تو در درونت بهم ریختی و ضربه پذیر شدی و آماده ای به هر چیزی پناه بیاری .

فرصت طلبان عنکبوت صفت دراین شرایط برات تار ها تنیده و دامها گسترده اند . از شغل خوب و پردرآمد در دبــی . اقامت در اروپا . ازدواج خوشبخت . سکرتری شرکت گرفته تا اینکه وقیحانه بگن بیا خونه من. من حالت رو خوب میکنم .
آمار دختران فراری . پسران قربانی اعتیاد . خودکشی ها. خیانت و طلاق و فروپاشی های خانواده در همین لحظه های آوارگی روحی بوجود میاد .
لطفا صبر کن. تو در خودت گم شدی و باید خودت رو پیدا کنی. تو نهایت کارآیی خودت رو هنوز نمیدونی . تو از ارتفاع شگفت انگیزی که میتونی اوج بگیری بی خبری . تو از وسعت دشت هایی که میتونی زیر پا بگذاری اطلاعی نداری . تو نمیدونی که خدا چه طرح ها و تدبیرها و راه های بینظیری برای تو داره که از فیض او آوره نشوی .

خدا در این لحظات در کنارت ایستاده و منتظره با ایمانت بهش اجازه عمل کردن بدی. قلبت رو باز کن و بگو : خداوندا امروز با تو بر حصار محدودیت های زندگی م خواهم جهید و با تو خودم را پیدا میکنم .آنوقت تدابیر اعجاز آمیز خدا را خواهی دید.

یادت باشه اگر با رفتار بیرحمانه انسانها از اسب افتادی ولی با رحمت و فیض خدا از اصل نیفتادی . برای تو امیدی و علاجی وجود داره . مادامیکه خدا با تو به آخر نرسیده تو هرگز در زندگی ت به آخر نرسیدی . آمین
جلیل سپهر
@jalilsepehr

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا