صبح بخیر ایران

یکشنبه نخل, روز ورود پیروزمندانه مسیح به اورشلیم دلها مبارک باد

یکشنبه نخل روز ورود پیروزمندانه مسیح به اورشلیم
دلها مبارک باد 🌴🌴🌴

اتفاقات یکشنبه نخل داستان زندگی همه ما انسانها ست . مسیح در این روز وارد سه خانه شد . خانه گریـه . خانه دشمن . خانه دزدان .

خانه گریــه :
وقتی مسیح نزدیک اورشلیم شد به ایمان مرده ساکنان آن نگاه کرد و بحال آنها گریست لوقا 19 : 41 . باور مرده یعنی به چیزی ایمان داشته باشی که به آن عمل نمیکنی. در قلب اغلب انسانها باور های بدون عمل وجود دارد و مسیح به ایمان های مرده تاسف میخورد چنانکه بخاطر ایمان مرده خواهران ایلعاذر گریست .

خانه دشمن :
کاهنان مذهبی اورشلیم مخالفان و دشمنان سرسخت مسیح تعالیم مسیح بودند و دنبال فرصتی برای به قتل رساندن او میگشتند . مرفس 11 : 18. در قلب خیلی از انسانها مخالفت شدیدی با ارزشهای الهی وجود دارد زیرا تعالیم مسیح را مخالف منافع خود میدانند و تلاش میکنند با انواع فلسفه ها ارزشهای الهی را درخود خفه کنند .

خانه دزدان :
در یکشنبه نخل مسیح به معبد رفت و تخت صرافان و کرسی کبوترفروشاان را واژگون کرد و فروشندگان را بیرون کرد و گفت شما خانه دعـا را خانه دزدان ساخته اید متی 21 : 12 و13 . قلب خیلی از ما انسنها مانند معبد اورشلیم تبدیل به خانه دزدان شده .آنها با فریب عواطف و شادی و اعتماد و سلامتی و امید و انگیزه های ما را دزدیده اند و بجای آن عقاید غیر انسانی و افکار غیر اخلاقی خودشان را جایگزین کرده اند .

اتفاق سرنوشت ساز یکشنبه نخل این بود که مسیح درآنروز هر سـه خانه گریه و دشمن و دزدان را با خاک یکسان کرد و بر روی آن ” خــانــه شـــفا و ســلامتــی ” خود را بــنـا کرد . متی 21 : 14 میگوید : در همان روز و درهمان محل مسیح نابینایان و مفلوجانی که به نزد او آمدند شــفا داد .

نکته مهم اینکه نه همه را بلکه تنها ” آنهایی را که به نزد او آمدند ” شفا داد .

اگر امروز خانه دلتان را خانه غم و یا متضاد با ارزشهای الهی میبینید؟ و یا اگر از خانه دلتان امنیت و آرامی و اعتماد به هر دلیلی دزیده شده بگذارید همین امروز خداوند وارد اورشلیم دلتان بشود. او دل شما را خانه صلح و شفا و سلامتی خواهد ساخت . یکشنبه نخل اورشلیم دل هایتان مبارک باد . 🙏👑👑👑🙏

🌴@IranHomay تلگرام
🌴www.iranhomay.com

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا