ایران از نگاه جهانموضع گیری ها

تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی

کشورهای اروپایی، به دنبال اعمال تحریم علیه تهران هستند.

تحریم‌های اتحادیه اروپا به دنبال تحریم‌های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی
فاکس نیوز: اتحادیه اروپا جمهوری اسلامی را به دلیل اقدام تروریستی در خاک کشورهای اروپایی مورد تحریم قرار می‌دهد.

سران اروپایی در حال آماده شدن برای اعمال تحریم علیه جمهوری اسلامی- در پی طرح عملیات تروریستی از سوی تهران در سراسر این قاره- هستند. اگرچه آنها از تحریم‌های ایالات متحده علیه جمهوری اسلامی انتقاد کرده‌اند، اما به دلیل اقدامات تروریستی این رژیم در کشورهای اروپایی، به دنبال اعمال تحریم علیه تهران هستند.

بنا به گزارش فاکس نیوز، سرویس اطلاعاتی دانمارک روز سه‌شنبه اعلام کرد که یک عملیات تروریستی از سوی جمهوری اسلامی را شناسایی و خنثی کرده است.

مقامات دانمارک از بازداشت یک نروژی ایرانی تبار نیز خبر داده‌اند.

به دنبال این اقدام تروریستی جمهوری اسلامی در خاک دانمارک، دولت کپنهاگ سفیر خود را از تهران فراخواند.

بنا به گزارش گاردین، فین بورچ آندرسون با محکوم کردن اقدام جمهوری اسلامی برای طرح عملیات ترور در خاک این کشور، گفت: این غیرقابل قبول است.

آندرس ساموئلسون، وزیر امور خارجه دانمارک همچنین در صفحه توئیتر خود نوشت: به این اقدام تروریستی پاسخ داده خواهد شد و با دیگر کشورهای اروپایی برای اقدام متقابل با جمهوری اسلامی گفتگو خواهد کرد. دانمارک قویا خواستار اعمال تحریم‌های جدید از سوی کشورهای اروپایی علیه جمهوری اسلامی شد.

فرانسه نیز به تازگی جمهوری اسلامی را به طرح عملیات تروریستی در خاک این کشور متهم کرده است. منابع دیپلماتیک فرانسوی در ماه اکتبر گفتند که وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی در طرح بمب‌گذاری ماه ژوئن در پاریس دست داشته است.

مایک پمپئو در ماه می نیز گفته بود که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی در حال انجام عملیات تروریستی در قلب اروپا بوده است.

مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده نیز در این خصوص گفت: «ما به دولت دانمارک به‌خاطر دستگیری یک آدمکش رژیم ایران تبریک می‌گوییم. برای قریب به ۴۰سال اروپا هدف حملات تروریستی با حمایت رژیم ایران بوده است. ما از هم‌پیمانان و شرکای‌مان می‌خواهیم تا با تمام جوانب تهدید رژیم ایران علیه صلح و امنیت مقابله کنند».

رویترز نیز به نقل از وزیر خزانه‌داری ایالات ‌متحده، استیون منوشن در گزارش روز جمعه گفت: «در صورت ارائه خدمات به موسسات مالی جمهوری اسلامی که در لیست سیاه واشنگتن قرار دارند، سیستم سوئیفت تحریم خواهد شد.»

این در حالی است که سناتورهای آمریکایی به دنبال ترغیب ترامپ به ادامه فشارهای حداکثری بر جمهوری اسلامی هستند. قانون‌گذاران آمریکا در حال بررسی طرحی هستند که دونالد ترامپ را برای اطمینان از قطع ارتباطات مالی جمهوری اسلامی تحت فشار قرار دهند. سناتورهای جمهوری‌خواه از دولت می‌خواهند در صورتی که سیستم سوئیفت ارتباط خود با بانک‌های اعلام شده جمهوری اسلامی را قطع نکند، اعضای هیات مدیره سوئیفت را جریمه کند.

دور دوم تحریم‌های ایالات متحده از روز یکشنبه ۱۳ آبان (۴ نوامبر) به اجرا گذاشته می‌شود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا