ایران از نگاه جهان

تحریم‌های جمهوری اسلامی چندین برابر بیشتر میشوند! آمریکا می‌خواهد همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران که قبلا تعلیق شده بود را برگرداند!

تحریم‌های جمهوری اسلامی چندین برابر بیشتر میشوند! ترامپ اعلام کرد که از وزارت خارجه خواسته به شورای امنیت سازمان ملل اطلاع دهد آمریکا می‌خواهد همه تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران که قبلا تعلیق شده بود را برگرداند!

وزارت خارجه آمریکا عصر چهارشنبه در بیانیه‌ای تایید کرد که آقای پومپئو در روزهای ۲۰ و ۲۱ اوت به نیویورک سفر می‌کند تا شورای امنیت سازمان ملل را از قصد آمریکا برای فعال کردن مکانیزم موجود برای بازگرداندن تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران آگاه کند.

در این بیانیه آمده است: “۳۰ روز بعد از اطلاعیه وزیر خارجه پومپئو، طیفی از تحریم‌های سازمان ملل احیا خواهد شد، از جمله این نیازمندی که ایران کلیه فعالیت های مرتبط با غنی‌سازی را معلق کند. این همچنین تحریم ۱۳ ساله تسلیحاتی علیه ایران را تمدید خواهد کرد.”

زمانی که آمریکا شکایت خود را در مورد “تخلف” ایران تسلیم شورای امنیت کرد، این نهاد ۳۰ روز وقت خواهد داشت قطعنامه‌ای را برای تمدید تحریم‌ها تصویب کند یا در غیر این صورت تحریم‌ها خود به خود باز خواهد گشت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا