ایران از نگاه جهانسیاست ها
موضوعات داغ

تحریم شدید ایران برای نقض حقوق بشر

🔴تحریم شدید ایران برای نقض حقوق بشر

طرح قانونی پیشنهادی تازه جمهوریخواهان، که روز چهارشنبه در واشنگتن از آن رونمایی شد، به کنگره ایالات متحده پیشنهاد می‌کند که «قانونی را برای هدف قرار دادن شماری از افراد و نهادهای مرتبط با موارد نقض حقوق بشر در ایران و سرکوب اعتراضات به تصویب برساند.
این طرح پیشنهادی ۱۲۰ صفحه‌ای که توسط کمیته مطالعاتی جمهوریخواهان، بزرگترین کمیته پارلمانی محافظه‌کاران در مجلس نمایندگان آمریکا، تهیه شده، خواستار وضع تحریم‌هایی علیه «محمدجعفر منتظری دادستان کل ایران، ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران، و همچنین وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شبکه ملی اطلاعات ایران به خاطر نقش آنها در میسر کردن قطع اینترنت در جریان اعتراضات است.

در این طرح پیشنهادی آمده است که «تحریم عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور، حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور، وزارت کشور، و موسی غضنفرآبادی رئیس دادگاه انقلاب تهران، نیز باید به خاطر نقش‌شان در سرکوب اعتراضات و تهدید معترضان به پیامدهای بسیار شدید، مد نظر قرار گیرد.»
بنا بر این طرح پیشنهادی کنگره، «موسی غضنفرآبادی رئیس دادگاه انقلاب تهران، و ابوالقاسم صلواتی قاضی بدنام آن دادگاه – معروف به قاضی مرگ – نیز باید به خاطر احکام شدیدی که برای معترضان صادر کرده‌اند» تحریم شوند.
@pastonews
🔴✔️منتظری ‌و غضنفر آبادی کسانی بودند که درخواست استرداد لیدر ری استارت از اینترپل را کرده بودند و تلاش کردند تا با کمک دموکراتها ، لیدر ری استارت از امریکا دیپورت و به ایران تحویل داده شود!!

🔷جمهوریخواهان، همینطور از کنگره ایالات متحده می‌خواهد که در چارچوب اختیارات قانونی مرتبط با جنگ‌افزارهای کشتار جمعی، تحریم‌هایی را علیه امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران، اعمال کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا