ایران از نگاه جهان

تحریم نهادها و افراد مرتبط با جنگ افزار های جنگی رژیم اسلامی در شروع سال جدید

فشار بر نظام افزایش می یابد! جزئیات تحریمھای جدید آمریکا علیە جمھوری اسلامی

وزارت خزانه داری ایالات متحده نام ۱۴ شخصیت حقیقی و ۱۷ نهاد را به تحریم های هسته ای و موشکی جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد.

دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، روز جمعه دوم فروردین لیست این افراد و نهادها را به فهرست تحریم‌های موسوم به SDN اضافه کرد.

این تحریم ها در ادامه فشار ایالات متحده برای تغییر رفتار جمهوری اسلامی ایران است.

نگرانی های ایالات متحده از اقدامات جمهوری اسلامی

ایالات متحده می‌گوید که توافق هسته ای با ایران در رفتار این کشور تاثیر مثبتی نداشته است. پرزیدنت ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷ خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران را اعلام کرد. پرزیدنت ترامپ در دو مقطع در مرداد و آبان امسال دستور بازگشت تحریم های هسته ای علیه جمهوری اسلامی ایران را صادر کرد.

ایالات متحده می گوید که جمهوری اسلامی بزرگترین دولت حامی تروریسم است، برنامه موشک بالیستیک خود را برخلاف قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت ادامه می دهد، و عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است.

در ماههای گذشته چند نقشه افراد وابسته به جمهوری اسلامی برای ترور مخالفان سیاسی در اروپا نیز کشف شد و منجر به اقدام دیپلماتیک از سوی کشورهای فرانسه،‌ آلمان، دانمارک، و هلند علیه رژیم ایران شد.

آزمایش‌های موشکی ایران پیش از این نیز با واکنش کشورهای غربی مواجه شده بود و آن‌ها بارها از جمهوری اسلامی خواسته بودند تولید و آزمایش این موشک‌ها را متوقف کند.

ایران طی سال‌های اخیر دست به انجام آزمایش‌های موشکی زده است که روی برخی از آن‌ها به زبان‌های مختلف (از جمله عبری) شعار «نابودی اسرائیل» نقش بسته بود.

وزیر خارجه آمریکا یکم خرداد با اعلام راهبرد جدید آمریکا در قبال ایران، ۱۲ شرط ایالات متحده برای توافق با جمهوری اسلامی را برشمرد که در واقع فهرست خواسته‌های ایالات متحده از جمهوری اسلامی یا به عبارتی جزئیات تغییر رفتار رژیم ایران است.

برخی از این شروط شامل توقف حمایت از تروریسم و خودداری از اقدامات مخرب در منطقه نظیر حمایت از حزب الله لبنان و دخالت در کشورهای منطقه است.
دفتر کنترل دارایی‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا، ۱۴ شخصیت حقیقی و ۱۷ نهاد را در ارتباط با رژیم ایران، در فهرست تحریم‌های این نهاد (SDN) قرار داد.

🔻افراد تحریم‌‌شده:
🔸منصور عسگری
🔸محمدمهدی دائمی عطاران
🔸روح‌الله قادری برمی
🔸سعید برجی
🔸رضا ابرهیمی
🔸غلامرضا اطاعتی
🔸محمدحسن حقیقیان
🔸جلال امامی قره حاجیلو
🔸سید اصغر هاشمی‌تبار
🔸مهدی معصومیان
🔸محمدرضا مهدی‌پور
🔸اکبر مطلبی‌زاده
🔸محمدجواد صفری
🔸محسن شفایی

🔻نهادهای تحریم‌شده:
🔹گروه ابوریحان
🔹گروه بوعلی
🔹گروه حیدرکرار
🔹کیمیا پخش شرق
🔹شرکت پیشروان داروی پردیس
🔹پویا الکترو سامان نیرو
🔹مرکز تحقیقاتی صدرا
🔹گروه شهید آوینی
🔹گروه شهید بابایی
🔹گروه شهید چمران
🔹گروه شهید فخار مقدم
🔹گروه شهید کریمی
🔹گروه شهید کاظمی
🔹گروه شهید موحد دانش
🔹مرکز تحقیقات فناوری و علوم شهید شکری
🔹گروه شهید زین‌الدین
🔹گروه تحقیقات فناوری و علوم شیخ بهایی

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا