ایران از نگاه جهانسیاست هاموضع گیری ها

تحریم های صدا و سیما و سپاه پاسداران

⭕️ پس از تحريمهای آبانماە تحریمھای مرحلە پایانی نظام کە شامل صداوسیما و سپاە پاسداران میشوند، انجام خواھد شد. پرزیدنت ترامپ در شورای امنیت: آمریکا برای مقابله با ایران تحریم‌های بیشتری می‌گذارد. نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد به ریاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده .

🔹 نشست ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای مقابله با گسترش با تسلیحات کشتار جمعی، که تمرکز آن بر برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران است، صبح چهارشنبه به وقت شرق آمریکا به ریاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده برگزار شد.

🔹 پرزیدنت ترامپ در سخنرانی افتتاحیه نشست گفت: ایران بزرگترین کشور حامی تروریسم است و به گروه‌های تروریستی در کشورهای همسایه سلاح و پول می‌فرستد و برای همین است که ما از برجام خارج شدیم تا منابع مالی رژیم جمهوری اسلامی را قطع کنیم.

🔹 وی با تاکید بر این که رژیم ایران، به همراه روسیه، چشم به جنایت‌های رژیم سوریه در استفاده از سلاح‌های شیمیایی بسته است، در عین حال از تلاش روسیه، ایران و ترکیه برای آن که در ادلب سوریه جنایتی صورت نگیرد تقدیر کرد و گفت امیدواریم این خویشتنداری ادامه یابد.

🔹 رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته نیز در نشست سران مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک رژیم ایران را «دیکتاتوری فاسد» توصیف کرد و گفت نمی‌توانیم اجازه دهیم بزرگترین حامی تروریسم جهانی بزرگترین سلاح جهان را داشته باشد و از تمام کشورها می‌خواهیم آن را منزوی کنند.

🔹 رئیس جمهوری آمریکا پس از پایان سخنان خود، از امانوئل ماکرون همتای فرانسوی خود خواست سخنرانی خود را آغاز کند. رئیس جمهوری فرانسه خاطر نشان کرد که همه اعضای شورا یک هدف مشترک دارند، و آن این که نگذارند ایران به سلاح هسته‌ای دسترسی پیدا کند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا