اقتصادیایران از نگاه جهان

توقف خرید نفت از رژیم ایران توسط شماری از پالایشگاههای آسیایی

توقف خرید نفت از رژیم ایران توسط شماری از پالایشگاههای آسیایی

🔹به گزارش خبرگزاری بلومبرگ در آستانه بازبینی معافیت تحریم‌های نفتی آمریکا علیه رژیم ایران، برخی پالایشگاههای چین، ژاپن و کره جنوبی سفارش خرید نفت از ایران را متوقف کرده‌اند.

🔹بنا‌ به این گزارش حداقل پنج پالایشگاه آسیایی سفارش جدیدی برای خرید نفت رژیم ایران را نداده‌اند.

🔹زمان مورد نیاز برای حمل محموله‌های نفتی ایران به چین، ژاپن و کره جنوبی ۲۰روز تا یک ماه است. به این خاطر، برخی پالایشگاههای این کشورها از هم‌اکنون سفارش خرید نفت ایران را متوقف کرده‌اند.

🔹در این میان، خبرگزاری رویترز بر اساس داده‌های کشتیرانی و ردیابی نفتکش‌ها روز سه‌شنبه گزارش داد که متوسط صادرات نفت ایران در نیمه اول ماه آوریل، دو هفته گذشته، به زیر یک میلیون بشکه سقوط کرده که کم‌ترین میزان طی سال جاری میلادی است.این در حالی است که صادرات ایران در ابتدای سال گذشته ۲.۵میلیون بشکه بود.

🔹همچنین رویترز در ادامه افزود : آمار نفتکش‌ها و منابع صنعت نفت نشان می‌دهند صادرات نفت خام ایران در ماه آوریل به پایین‌ترین سطح خود در سال جاری رسیده است

🔹آمریکا نوامبر سال گذشته به هشت کشور برای شش ماه معافیت داد تا خرید نفت ایران را به‌طور محدود ادامه دهند. این معافیت دو هفته دیگر، دوم ماه مه، به پایان می‌رسد. تنها چین، هند، کره جنوبی، ژاپن و ترکیه از این معافیتها استفاده کردند و تایوان، ایتالیا و یونان به‌رغم داشتن معافیت، نفتی از ایران نخریدند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا