ایران از نگاه جهانموضع گیری ها

جهان علیه جمهوری اسلامی متحد میشود .

🔴 جمهوری اسلامی باید نگران نشست ورشو باشد

نشنال اینترست- گرچه تصمیمات ترامپ در سیاست خارجی قابل نقد است، اما احتمالا در مورد ایران حق با اوست.

رژیم جمهوری اسلامی باید نگران نشست ورشو، که در ۲۴ و ۲۵ بهمن در حال برگزاری است، باشد. در حالی که تا همین چند روز پیش کشورهای اروپایی مخالف برگزاری این نشست به سرپرستی ایالات‌ متحده بودند، اکنون دنیای واقعی سیاست و اشتباهات رژیم تهران باعث تغییر موج‌های سیاسی شده است.

برخی از سران کشورهای اروپایی، اهمیت این نشست را زیر سوال می‌برند، اما این نشست حداقل در این مورد که ایالات‌ متحده، اسرائیل و کشورهای عربی را (که همگی خواهان محدود کردن دخالت‌های نظامی و سیاسی جمهوری اسلامی در جهان عرب هستند) گردهم آورده، و این بسیار حائز اهمیت است.

کنفرانس ورشو ضعف کشورهای اروپایی و در نتیجه، سیاست‌های بی‌فایده آنها در برابر اختلافات آمریکا و جمهوری اسلامی را برجسته می‌کند.

نشنال اینترست می‌گوید گرچه تصمیمات ترامپ در سیاست خارجی سزاوار انتقاد است، اما احتمالا در مورد ایران حق با اوست.

تصمیم او برای خروج از توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، اقتصاد جمهوری اسلامی را فلج کرده و توجه لازم را به برنامه موشکی رژیم و بازوهای نیابتی و بی‌ثبات کننده آن در منطقه معطوف کرده است.

حداقل دستاورد کنفرانس ورشو «به چالش کشیدن دخالت‌های جمهوری اسلامی در سوریه، عراق، یمن و لبنان خواهد بود»، که سرآغاز جبهه‌ای گسترده‌تر از پیش در برابر مقاصد جمهوری اسلامی است.

اسرائیل و برخی کشورهای عربی خواهان محدود کردن دخالت‌های نظامی رژیم جمهوری اسلامی در خاورمیانه هستند و نشست ورشو زمینه‌ساز دستیابی به این هدف خواهد شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا