ایران از نگاه جهانسرنگونی آخوندها

خبر بد برای نظام! بزودی و پیش از انتخابات، افزایش تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی و وضع قوانینی که لغو تحریم ها را بشدت دشوار کند!

خبر بد برای نظام! بزودی و پیش از انتخابات، افزایش تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی و وضع قوانینی که لغو تحریم ها را بشدت دشوار کند!

منابع مطلع به وال استریت جورنال گفته‌اند، دولت دونالد ترامپ در صدد است تا قبل از انتخابات ریاست جمهوری تحریم‌هایی علیه ایران اعمال کند که رفع آنها در دولت‌های آینده دشوار باشد.

روزنامه آمریکایی وال استریت جورنال نوشته است، نتایج نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری در ایالت‌های کلیدی نشان می‌دهد که جو بایدن، نامزد حزب دموکرات، پیشتاز است و بهمین دلیل مقام‌های دولت ترامپ نگران هستند که در صورت پیروزی جو بایدن و سیاست او برای تعامل با ایران باعث شود که راهبرد فشار دیپلماتیک ضروری برای وادار کردن ایران به مذاکره و توافقی تازه را بی اثر کند.

این گزارش اضافه کرده است٬ دولت ترامپ ذیل قوانین مرتبط با تروریسم تحریم‌هایی علیه ایران وضع کرده است که به عقیده تحلیلگران، لغو آنها سخت خواهد بود. منابع مطلع همچنین گفته‌اند، دولت ترامپ در صدد است بخش‌هایی را که به نظر در تأمین مالی فعالیت‌های تروریستی منطقه‌ای ایران حیاتی هستند، مانند پتروشیمی و صنایع فلزی را تحت فشار قرار دهد، به همین دلیل بخش انرژی ایران به طور ویژه مد نظر است.

مقام‌های فعلی و قبلی دولت آمریکا گفته‌اند، تحریم مجدد بخش‌هایی که هم اکنون تحت تحریم هستند ذیل قوانین مرتبط با تروریسم باعث خواهد شد، رفع آنها بسیار سخت شود و چنانچه در آینده کسانی بخواهند این تحریم‌ها را رفع کند با یک فرایند پیچیده روبه رو می‌شوند.

بیشتر در این باره اوبراین گفته بود: در صورت پیروزی ترامپ، برای ایران سخت خواهد بود که از مذاکره ای که آمریکا میپذیردع، خودداری کند!

کریستن فونتنرز، از مقام‌های سابق امور خلیج فارس شورای امنیت ملی آمریکا گفته است، رفع برخی از این تحریم‌ها بسیار دشوار خواهد بود.

کریستن فونتنرز تاکید کرده است، در صورت پیروزی جو بایدن در انتخابات، او در راستای نشان دادن حسن نیت به ایران و آوردن آنها به پای میز مذاکره ممکن است چند تحریم علیه ایران را بردارد، اما او قادر نخواهد بود اقدامات بزرگ را مانند تحریم‌های تروریستی را بردارد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا