اخبار ایرانایران از نگاه جهان

دروغگویی جمهوری اسلامی در زمینه کرونا باعث شده مقررات عدم صدور ویزای گردشگری شنگن برای ایرانیان «همچنان برقرار باشد»

دروغگویی جمهوری اسلامی در زمینه کرونا باعث شده مقررات عدم صدور ویزای گردشگری شنگن برای ایرانیان «همچنان برقرار باشد»

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، به خبرگزاری ایسنا گفت با وجود برقراری پروازهای مستقیم بین ایران با فرانسه، هلند و اتریش اما هنوز امکان سفرهای گردشگری و غیرضروری به این کشورها فراهم نشده است و ویزای شنگن فعلاً برای شهروندان ایرانی صادر نمی‌شود.

بنا به اعلام کشورهای عضو شنگن، به دلیل وضعیت شیوع کرونا در ایران، محدودیت‌های سفر و عدم صدور روادید شنگن برای ایرانیان از هشتم مارس امسال برقرار شده است.

خبرگزاری ایسنا روز دوشنبه، ۱۰ شهریور، نوشت که بنابر بیانیه‌های سفارتخانه‌های اروپایی در ایران، این وضعیت همچنان برقرار است و شهروندان ایرانی با ویزای تایپ C توریستی تا اطلاع بعدی امکان سفر به این کشورها را ندارند.

این گزارش می‌افزاید فقط افرادی که دارای گذرنامه اتحادیه اروپا، ایسلند، نروژ، سوئیس و بریتانیا هستند یا اقامت این کشورها یا روادید معتبر تایپ D (تجارت، دانشجو، خانواده و…) و ویزای معتبر تایپ C برای پیوستن به خانواده را دارند یا به قصد ترانزیت از این کشورها استفاده می‌کنند، اجازه ورود دارند.

به خاطر شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران، شهروندان ایرانی در حالی از دریافت روادید کشورهای عضو شنگن منع شده‌اند که اتحادیه اروپا حدود دو ماه پیش اعلام کرد به شهروندان الجزایر، استرالیا، کانادا، گرجستان، ژاپن، مونته‌نگرو، مراکش، نیوزیلند، روآندا، صربستان، کره جنوبی، تایلند، تونس و اوروگوئه اجازه ورود به ۲۷ کشور منطقه شنگن را می‌دهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا