ایران از نگاه جهانسیاست هاموضع گیری ها

دلایل تحریم آمریکا: سرکوب در داخل و ماجراجویی رژیم در خارج

آمریکا: اعمال تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی، به دلیل حمایت این رژیم از تروریسم در دنیا و سرکوب مردم درون ایران است.

نیکی هیلی با حمله شدید به جمهوری اسلامی، آن را «یار غار تروریسم» خواند. خانم هیلی گفت: استفاده از «کودک سرباز» یک جنایت اخلاقی است که هر ملت متمدنی آن را تقبیح می‌کند، اما جمهوری اسلامی آن را تقدیس می‌کند.

به گزارش فاکس نیوز، اظهارت خانم هیلی دو روز پس از اعلام تحریم‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه بسیج و موسسات وابسته به آن، جمهوری اسلامی را بار دیگر هدف قرار داد.

وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا دور تازه‌ای از مجازات اقتصادی علیه یک شبکه از شرکت‌ها و بانک‌های حمایت کننده از سپاه پاسداران را به اجرا درآورده است.

سی.ان.ان روز دوشنبه ۱۶ اکتبر گزارش داد که ۲۲ شرکت و موسسه مالی در زمینه همکاری با بسیج مورد تحریم قرار گرفته‌اند.

به دنبال این تصمیم آمریکا، دارایی‌های بسیج مسدود شده و شهروندان آمریکایی نیز از انجام معامله با بسیج و بانک‌ها و شرکت‌های سرمایه‌گذاری وابسته به آن منع شده‌اند.

ایالات متحده گروه شبه نظامی بسیج را به دلیل استخدام و آموزش «کودک سرباز» برای جنگ‌های برون مرزی- از جمله در سوریه- مورد تحریم قرار داده است.

«بسیج یکی ازبازوها و اهرم‌های سپاه پاسداران است.»

نیکی هیلی جمهوری اسلامی را بابت استفاده نیروهای بسیج (سپاه) از کودک سربازان در جنگ سوریه نکوهش کرد و گفت: بسیج از کودک سربازان، از جمله کودکان مهاجر افغان که تنها ۱۴ سال سن دارند، برای جنگ در سوریه استفاده می‌کند. او همچنین افزود که منابع مالی بسیج از تجارت‌های چند میلیارد دلاری در کارخانه‌های اتومبیل سازی، معادن فلزات و بانک‌ها و موسسات مالی تامین می‌شود.

خانم هیلی اظهار داشت که اقتصاد جمهوری اسلامی در خدمت سرکوب شهروندان درون ایران و تجاوز به دیگر کشورها در برون مرز است.

او استفاده بسیج (سپاه پاسداران) از کودک سربازان در جنگ سوریه را جنایت جنگی خواند و جمهوری اسلامی را «یار غار تروریسم» توصیف کرد.

هیلی تصریح کرد که تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی «عمیق و گسترده» است و برای هدف خوبی اعمال شده و خواهد شد، و ایالات متحده قول می‌دهد که تمام توان خود را برای جلوگیری از روانه شدن پول‌های بین‌المللی به رژیم جمهوری اسلامی به کار گیرد.

او در بخشی از سخنان خود گفته است «هر شخص یا شرکتی که با بسیج (سپاه پاسداران) همکاری اقتصادی دارد، در فرستادن کودکان به میدان‌های جنگی در سوریه و دیگر کشورها «برای مردن» با جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران همدست است.

این در حالی است که مردم ایران در تظاهرات و تجمعات مختلف در سراسر کشور با شعار «دشمن ما همین جاست، دروغ میگن آمریکاست» به سیاست‌های تروریستی رژیم جمهوری اسلامی در منطقه و جهان اعتراض کرده‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا