ایران از نگاه جهان
موضوعات داغ

دوران طلایی جمھوری اسلامی به پایان رسیده است

⭕ دوران طلایی جمھوری اسلامی به پایان رسیده است

مسئول امور ایران در وزارت خارجه آمریکا پنج‌شنبه 18 ژوئن در یک ویدئوکنفرانس با اشاره به کاهش بسیار شدید صادرات نفت ایران از 5.2 میلیون بشکه در روز به 70 هزار بشکه گفته‌است: «این کاری بود که ما وعده‌اش را داده بودیم. پمپئو از رهبران جمھوری اسلامی خواست یک گزینه را انتخاب کنند.

او گفت یا پای میز مذاکره بیایید یا با فروپاشی اقتصادتان دست و پنجه نرم کنید ولی رهبر نظام، گزینه دوم را برای مُردن خود انتخاب کرده و از آن زمان مشغول دست و پنجه نرم کردن با فروپاشی اقتصاد کشور است. ما به بخش بزرگی از گفته‌های‌مان عمل کرده‌ایم».

نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا با اشاره به خودداری جمھوری اسلامی از آمدن پای میز مذاکره گفت که «آمریکا با محروم کردن جمهوری اسلامی از دسترسی به منابع درآمدی عظیم گذشته‌اش، تلاش‌های رژیم برای بسط قدرت در منطقه را مهار کرده‌است.»

برایان هوک تأکید کرد که «بحران کنونی جمھوری اسلامی در چهل و یک سال گذشته بی‌سابقه بوده‌است.»

هوک همچنین گفت: «گزارش‌های زیادی از ضعف جمھوری اسلامی و نیروهای نیابتی‌اش دیده می‌شود.» وی افزود، «حزب‌الله، که 70درصد بودجه‌اش از جمھوری اسلامی می‌آمد، برای نخستین بار در تکاپو برای تأمین بودجه‌اش از طریق جمع‌آوری پول و هدایای مردمی می‌باشد.»

او با اشاره به وضعیت شبه‌نظامیان و نیروهای نیابتی‌های وابسته به جمهوری اسلامی در عراق و سوریه» آنها را نیز گرفتار بی‌پولی خواند و گفت برای آنها هم «جمھوری اسلامی دیگر پول ندارد و روزهای طلایی به پایان رسیده است .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا