ایران از نگاه جهان

رئیس پیشین BND آلمان : مسیر صلح پایدار در خاورمیانه فقط با تغییر رژیم در تهران امکان پذیر خواهد بود.

⭕️امید بیهوده برای روند اصلاحات در ایران

دي تاگِس پُست

لابی گران ایران در آمریکا و اروپا و کارشناسان ساده لوح، که برخی از آنها نیز به دولت آلمان و اعضای بوندستاگ آلمان مشاوره می دهند، امید به فرآیندهای اصلاحات در ایران را دارند تا ایالات متحده و اروپا را از سیاستهایی با هدف تغییر رژیم منصرف کنند.

هدف استراتژیک سیستم لابی گران- تبلیغ کنندگان انتقال تصویر ساختگی از جمهوری اسلامی است. نتیجه باید برقراری روابط تجاری، انتقال فناوری و به رسمیت شناختن دیپلماتیک توسط جامعه جهانی باشد، زیرا در این صورت ایران باید به سرعت به یک حالت عادی متوسط تبدیل شود.

لابی ها می خواهند نشان دهند كه ایران دولتی مانند سایر كشورها است و این ایالات متحده و اسرائیل هستند كه به طور غیر طبیعی رفتار می كنند. این فریب استراتژیک است، زیرا حتی آیت الله خامنه ای در پایان سال۲۰۱۹ گفت که ایران هرگز به یک “کشور عادی” تبدیل نمی شود و همیشه در کنار کشورهای ضعیف علیه نظم ناعادلانه بین المللی موجود می جنگد.

اروپا و آلمان به طور خاص باید در نهایت سیاست ایران را مورد بازنگری قرار دهند. ظلم آخوندها در ایران و نقش بی ثبات کننده آنها در خاورمیانه باید پوشش رسانه ای بیشتری پیدا کند. رسانه های آلمانی فقط ترامپ و اردوغان را مورد انتقاد قرار می دهند. چهار دهه “گفتگوی انتقادی” نه در مسائل مربوط به حقوق بشر و نه در رفتار خارجی ایران چیزی به همراه نیاورد.

اروپا باید دوباره درمورد این درک و برداشت اشتباه بین تندروها و اصلاح طلبان در ایران تجدید نظر کند – باور غلط به پتانسیل اصلاحات رژیم آخوندها برای نجات توافق هسته ای نادرست ، “متحدین” آخوندها اشتباه است.

برخی از نشانه های دلگرم کننده برای تغییر سیاست ، ممنوعیت حزب الله و ممنوعیت روز قدس بود. این طاقت فرسا بود که در کشوری مانند آلمان ، تظاهرات القدس در پایتخت برگزار می شد.

آگوست هنینگ ، رئیس پیشین BND گفت ، مسیر صلح پایدار در خاورمیانه فقط با تغییر رژیم در تهران امکان پذیر خواهد بود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا