ایران از نگاه جهانموضع گیری ها

سناریوی براندازی رژیم عراق عینا برای رژیم ایران در حال اجراست

سناریوی براندازی رژیم عراق عینا برای رژیم ایران در حال اجراست/ مایک پمپئو در مصاحبه با فاکس نیوز: رژیم ایران تهدیدی برای جهان و آمریکا است

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز پنجشنبه ۱۱ بهمن ۹۷ در مصاحبه با تلویزیون فاکس‌نیوز گفت رژیم ایران تهدیدی برای جهان و آمریکا است و نمی‌گذاریم ایران یک کره شمالی دیگر شود.

وزیر خارجه آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار فاکس نیوز در رابطه با خطر رژیم ایران گفت: بنا به اطلاعات بدست آمده رژیم ایران یک تهدید واقعی است و آنها این توانایی را دارند مواد اتمی را که دارند غنی‌سازی کنند و ظرفیت‌شان را بالا برده‌اند تا برنامه موشکی‌شان را هم بهبود دهند.

پمپئو گفت: همین هفته قبل بود که آنها تلاش کردند یک موشک که به فضا پرتاب می‌شد را تست کنند که یقینا به آنها در ارتقای برنامه موشکی‌شان کمک می‌کرد. اینها همه، عواملی هستند که ما را به جایی می‌رساند که آنها روزی بتوانند سیستمی داشته باشند که آمریکا را هم تهدید کنند.

وزیر خارجه آمریکا افزود: دونالد ترامپ گفته است ما چنین چیزی را تحمل نمی‌کنیم و نمی‌گذاریم ایران یک کره شمالی دیگر بشود. ما سیاستهایی را تعیین کرده‌ایم که از این وضعیت جلوگیری می‌کند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفت: دولت قبلی تصمیم گرفته بود که با رژیم ایران به‌عنوان بزرگترین حامی تروریسم در جهان و خاورمیانه شریک شود. ما این را به‌طور بنیادین تغییر دادیم چون معتقدیم که آنها تهدیدی برای جهان و آمریکا هستند. ما روابط‌مان را با کشوهای عرب و اسراییل توسعه دادیم و آنها را به هم نزدیک کردیم تا ائتلافی (علیه رژیم ایران) را توسعه دهیم.

مایک پمپئو روز ۴ بهمن ۹۷ با جرمی‌ هانت وزیر خارجه انگلستان ملاقات کرد تا در مورد اولویتهای کلیدی جهانی گفتگو کند از جمله: «مقابله با رفتار شریرانه رژیم ایران».

آقای پمپئو درباره اجلاس لهستان برای مقابله با جنگ‌افروزی رژیم ایران در منطقه گفت:‌ این ائتلاف جهانی است که در ماه فوریه در ورشو برای ثبات خاورمیانه تشکیل خواهد شد و کشورها به ما ملحق خواهند شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا