ایران از نگاه جهان

سیاست حمایت از تروریسم رژیم ایران عامل انزوای بین‌المللی و مانع کمک‌رسانی جهانی به سیل‌زدگان

سیاست حمایت از تروریسم رژیم ایران عامل انزوای بین‌المللی و مانع کمک‌رسانی جهانی به سیل‌زدگان

دو هفته از سیل مخرب که خسارات هنگفتی در سراسر ایران وارد کرده می‌گذرد اما خبری از کمک سایر کشورها برای سیل‌زدگان در دست نیست.

آمریکا که یک داوطلب معمول برای کمک در این‌گونه حوادث بود تنها در حساب توئیتر فارسی وزارت‌خارجه ابراز همدردی و ابراز آمادگی برای کمک کرد اما مقامات ارشد آمریکا رسماً پیشنهادی برای کمک نداده‌اند.

کشورهای اروپایی و همسایگان ایران به‌ خصوص کشورهای ثروتمند خلیج‌ فارس نیز هیچ پیشنهاد رسمی برای کمک نکرده‌اند. دیپلمات‌های انگلستان، آلمان و فرانسه ابراز همدردی کرده‌اند اما هیچ مقام رسمی بالاتر پیشنهادی برای کمک نکرده چه رسد به کمک مادی.

🔹تغییری چشمگیر در رفتار جامعه جهانی

به نظر می‌رسد کشورهای اروپایی، آمریکایی و کشورهای منطقه از سیاست‌های خصمانه رژیم ایران خسته شده‌اند. حتی روسیه و چین هم که حامیان دیپلماتیک این رژیم بوده‌اند هیچ کمکی برای برای برخورد با سیل نفرستاده‌اند.

انزوای دیپلماتیک رژیم ایران، که حاصل ده‌ها سال سیاست به‌ اصطلاح صدور انقلاب و در واقع صدور تروریسم بوده است هم‌اکنون حتی مانع رسیدن کمک‌های انسانی به مردم ایران در شرایط خطیری چون سیل سراسری با ده‌ها هزار آواره و خسارات انسانی و مادی عظیم شده است.

صدها هزار نفر از مردم مجبور به ترک خانه و کاشانه‌شان در شمال و غرب و جنوب غرب شده‌اند؛ جایی که صدها شهر و روستا کلاً زیر آب رفته‌اند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا