ایران از نگاه جهانسیاست ها

مایک پنس: دولت ایالات متحده با قدرت در برابر رژیم جمهوری اسلامی خواهد ایستاد

مایک پنس: دولت ایالات متحده با قدرت در برابر رژیم جمهوری اسلامی خواهد ایستاد

روز جمعه ۱۰ اسفندماه معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در خلال یک سخنرانی در ایالت مریلند در کنفرانس اقدام سیاسی محافظه‌کاران، با تشریح عملکرد دولت مطبوعش و برشماری تلاش‌های صورت گرفته در دو سال گذشته جهت عمل به وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ گفت، پرزیدنت ترامپ هیچ اولویت بالاتری غیر از امنیت مردم آمریکا ندارد.

او در بخشی از سخنرانی خود به حمایت جمهوری اسلامی از تروریسم و فعالیت‌های بی‌ثبات کننده آن در خاورمیانه اشاره کرد و گفت: ایران از منافع حاصل از برجام و معامله با قدرت‌های جهانی، برای تقویت گروه‌های نیابتی خود در منطقه استفاده می‌کند و به هرج و مرج، آشوب و ناامنی در خاور میانه دامن می‌زند. وی، با اشاره به تهدیدهای ایران علیه موجودیت اسرائیل، گفت: رژیم جمهوری اسلامی عملا در پی ایجاد یک هولوکاست دیگر است، اما آمریکای تحت رهبری پرزیدنت ترامپ همچنان نیرومندانه در برابر این رژیم خواهد ایستاد تا از گسترش نفوذ خبیسانه آنها در خاورمیانه و جهان جلوگیری کند. او همچنین به خروج پرزیدنت ترامپ از برجام اشاره کرد و گفت: به شما قول می‌دهم که ایران هرگز اجازه دسترسی به سلاح هسته‌ای را نخواهد داشت.

مایک پنس در بخش دیگری از سخنرانی خود ادامه داد که: ما در کنار همپیمانانمان و در مقابل دشمنانمان محکم ایستاده‌ایم. پرزیدنت ترامپ جهان را آنطور که هست می‌بیند، نه آن طور که ما دوست داریم ببینیم. او توانسته است خط قرمزهای بسیاری را کنار بزند، انرژی آمریکا را آزاد کند و امروز ایالات متحده بزرگترین تولیدکننده نفت و گاز جهان است.

معاون رئیس جمهوری ایالات متحده در بخش دیگری از سخنرانی خود ادامه داد که: پرزیدنت ترامپ هیچ اولویتی نهایی‌تر از امنیت مردم آمریکا ندارد و از روز نخست شروع ریاست جمهوری خود تلاش کرده که ارتش را قدرتمندتر کند، دفاع موشکی و زرادخانه هسته‌ای این کشور را پیشرفته‌تر کند و به زودی ششمین شاخه نیروهای مسلح تحت عنوان نیروی فضایی ایالات متحده، را راه‌اندازی می‌کند.

وی به موضوع امنیت مرزهای جنوبی ایالات متحده هم پرداخت و گفت: به شما این قول را می‌دهم که کل این دیوار را خواهیم ساخت. ساخت دیوار در امتداد مرز مشترک آمریکا با مکزیک، به منظور مقابله با ورود مهاجران غیرقانونی و همچنین مبارزه با قاچاق مواد مخدر است، یکی از وعده‌های انتخاباتی دونالد ترامپ بوده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا