ایران از نگاه جهان

مکالمه تلفنی کافی نبود؛ پمپئو دوباره در بغداد

مکالمه تلفنی کافی نبود؛ پمپئو دوباره در بغداد

تعداد سفرهای مایک پمپئو و سایر مقامات آمریکایی به عراق دیگر قابل شمارش نیست. آنها یا دائما در حال برقراری مکالمه تلفنی با مقامات عراقی هستند و یا مستقیما به این کشور همسایه ایران سفر می کنند.

آخرین مکالمه مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا با عادل عبدالمهدی، به یک هفته گذشته برنمی گردد که امروز در پی آنچه که “تحریکات ایران” خوانده شده، او مجددا به بغداد رفته است.

در سفرهای پمپئو تاکید بر این نکته که امنیت سربازان آمریکایی باید تامین شود، وجود دارد.

وزیر امور خارجه عراق دیدارهای پومپئو با رییس جمهور و نخست وزیر کشورش را دیدارهایی مهم توصیف کرد.

عراق به عنوان راه رسیدن جمهوری اسلامی به بازار بین المللی شناخته می شود که اکنون از کنترل تهران خارج شده است.

سفرهای محمدجواد ظریف، بیژن زنگنه و حتی حسن روحانی به این کشور نیز کارساز نبود و تمام نتایج احتمالی این سفرها با یک تماس تلفنی وزیر امور خارجه آمریکا از بین می رود.

همچنین ورود و خروج آسان وزیر امور خارجه آمریکا، پاسخی به ژورنال نویسان حکومت ایران است که پس از سفر دونالد ترامپ به این کشور از قول وی نوشتند که پس از خرج میلیون ها دلار، باز هم رییس جمهور نتوانست به راحتی به بغداد برود.

مایک پومپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، شامگاه ۱۷ اردیبهشت، دیدارهای خود در آلمان را نیمه‌کاره گذاشت تا برای گفت‌‌وگو با مقام‌های ارشد عراق، از جمله عادل عبدالمهدی، نخست وزیر، و برهم صالح، رئیس‌جمهوری، راهی عراق شود.

علت اصلی سفر پمپئو به عراق و نزدیک تر شدن ناو آمریکایی، تهدید جدید و جدی نیروهای نظامی تحت امر رهبر جمهوری اسلامی علیه سربازان آمریکایی در تنگه باب المندب در یمن و آب های خلیج فارس است.

کاخ سفید از تهران خواسته است تا از اقدامات تحریک آمیز دست بردارد.

بر اساس گزارشاتی که خبرگزاری سی.بی.اس و روزنامه وال استریت ژورنال منتشر کرده، تهران قصد حمله به نیروهای آمریکایی در منطقه را دارد.

بخش عصرگاهی خبر سی.بی.اس گفت قسمتی از این اطلاعات از طریق اسرائیل در اختیار آمریکا قرار گرفته شده است.

۴۰ سال مبارزه جمهوری اسلامی و جنگ کورکورانه علیه ایالات متحده آمریکا، امروز کشور را به نقطه ای رسانده است که طرح حمله علیه قدرتمندترین کشور دنیا از لحاظ ارتش برنامه ریزی می کند و مردم را در صف اول قربانی شدن قرار می دهد.

احتمال وقوع جنگ بالاتر رفته است و به نظر می رسد هر روز و هر ساعت احتمال شلیک گلوله وجود داشته باشد.

کاخ سفید گفته است به دنبال جنگ با ایران نیست اما نیروهای خود را به حالت آماده باش درآورده است.

تهدید به بستن تنگه هرمز و خروج از برجام، از اقداماتی است که جمهوری اسلامی انجام داده و پیش از این نیز اقدامات تحریک کننده ای را نیروهای سپاه پاسداران علیه نیروهای آمریکایی انجام داده اند.

از دید ارتش آمریکا، نیروهای سپاه پاسداران، افراد تروریستی هستند که در صورت مقابله نظامی، با آنان به عنوان تروریست برخورد خواهد شد.

https://bayanmedia.net/ایران/3095

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا