ایران از نگاه جهان
موضوعات داغ

نتانیاهو: بهتر است جزییات برخوردهای اخیر ما با جمھوری اسلامی ناگفته بماند

⭕️ نتانیاهو: بهتر است جزییات برخوردهای اخیر ما با جمھوری اسلامی ناگفته بماند

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل گفته است کشورش در روزهای جاری نیز به برخورد با جمھوری اسلامی ادامه داده که جزییات آن بهتر است ناگفته بماند.

او که شامگاه پنجشنبه دوم مرداد در یک کنفرانس خبری در اورشلیم سخن گفت، تاکید کرد که برنامه‌های کنونی او در کنار غلبه بر بحران ویروس کرونا و عواقب اقتصادی آن، ادامه رویارویی با جمھوری اسلامی در سه عرصه برنامه هسته‌ای، موشک‌های دوربرد و حضور نظامی جمھوری اسلامی در سوریه است.

اظهارات بنیامین نتانیاهو اولین واکنش غیرمستقیم او در مورد اقدامات منتسب به اسرائیل علیه جمھوری اسلامی در هفته‌های گذشته بود

جمھوری اسلامی در هفته‌های اخیر شاهد انفجارهای مرموز و آتش‌سوزی‌های متعددی در سایت‌های هسته‌ای خود، پایگاه‌های نظامی، کارخانه‌های صنایع نظامی، لوله‌های نفت، نیروگاه‌های برق و اماکن دیگر بوده است.

برخی رسانه‌ها و تحلیل‌گران در گمانه‌زنی‌ها خود از نقش اسرائيل در وقوع برخی از این حوادث خبر داده‌اند.

در این میان، یکی از مهم‌ترین گمانه‌زنی‌ها مربوط نقش اسرائیل، انفجار در تاسیسات هسته‌ای نطنز بود.

گابی اشکنازی، وزیر خارجه اسرائیل، یک روز پس از انفجار در سایت نظنز گفته بود کشورش در مقابله با جمھوری اسلامی کارهایی می‌کند که سکوت در مورد آن جایز است.

ساعاتی پیش از نشست خبری دیروز نخست وزیر اسرائیل، روزنامه جروزالم پست با استناد به کارشناسان اسرائیلی نوشت این ارزیابی «کاملا منطقی است» که اقدام موساد در ربودن آرشیو هسته‌ای جمھوری اسلامی راه را برای انفجار در سایت هسته‌ای نطنز در اصفهان «هموار کرد

نخست وزیر اسرائيل اردیبهشت سال ۹۷ اعلام کرد که در جریان یک عملیات مخفی، «بیش از نیم تن مدرک» را شامل ۵۵ هزار سند روی ۱۸۳ سی‌دی، از تحقیقات هسته‌ای مخفیانه جمھوری اسلامی در پروژه موسوم به «عماد» از یک انبار در نزدیکی تهران ربوده شدند.

روزنامه جروزالم پست همچنین به سخنان جواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس جمھوری اسلامی که گفته بود علت انفجار نطنز «رخنه در مسائل حراستی و حفاظتی» بوده، اشاره کرده و نوشته است اسنادی که در دست اسرائیل است، «کماکان مفید هستند».

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا