ایران از نگاه جهانسیاست هاموضع گیری ها

نیکی هیلی: تا زمانی که جمهوری اسلامی خود را اصلاح نکند هیچ چیز تغییر نخواهد کرد

نیکی هیلی: تا زمانی که جمهوری اسلامی خود را اصلاح نکند هیچ چیز تغییر نخواهد کرد

نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد عصر چهارشنبه در گفت‌وگو با شبکه خبری فاکس گفت، تا زمانی که رژیم ایران رفتار و سیاست‌های خود را اصلاح نکند، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و اوضاع ایران درست نخواهد شد.

نیکی هیلی درباره رفتار رژیم ایران گفت:‌ رژیم ایران نقش مطلقا خرابکارانه‌ای در سوریه دارد، شاهد بوده‌ایم تلاش کرده اسرائیل را تهدید کند و در سراسر خاور میانه جنگ‌های نیابتی راه انداخته است.

وی افزود، «اینها دلایلی است که ما از توافق رژیم ایران خارج شدیم؛ چرا که به رژیم ایران این توان مالی را می‌داد فعالیت‌های بد خود را ادامه دهد و حالا ما این منابع مالی را قطع کردیم. در ماه اوت دور اول تحریم‌ها بازگشت و پنجم نوامبر هم دور دوم آغاز می‌شود».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده، که از ابتدا مخالف توافق اتمی ۲۰۱۵ قدرت‌های جهانی و رژیم ایران بود، با این استدلال که تهران با ادامه برنامه موشکی و اقدامات بدخواهانه اش در خاور میانه روح برجام را نقض می‌کند، هشتم ماه مه از آن خارج شد.

هیلی با بیان این که تهران تا الان هم درد ناشی از تحریم‌ها را حس کرده گفت، از پنجم نوامبر و بازگشت تحریم‌های نفتی و بانکی علیه رژیم ایران، فشار تحریم‌ها را واقعا احساس خواهند کرد.

نیکی هیلی خاطر نشان کرد که در نهایت، تا زمانی که رژیم ایران خودش را اصلاح نکند، هیچ چیزی تغییر نخواهد کرد و وضعیت در ایران درست نخواهد شد.

وی در ادامه افزود، «مردم ایران تظاهرات کرده‌اند، خواسته‌هایشان را فریاد زده‌اند و گفته‌اند زندگی بهتری می‌خواهند. ما به روشنی بر روی رژیم ایران، به خصوص سپاه پاسداران ، تمرکز کرده‌ایم و آنها باید تصمیم بگیرند. در نهایت نمی‌توانیم اجازه دهیم هیچ برنامه هسته ای داشته باشد

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا