ایران از نگاه جهان
موضوعات داغ

پرزیدنت ترامپ در واکنش به عدم تمدید تحریم تسلیحاتی جمھوری اسلامی در شورای امنیت سازمان ملل: هفته آینده مکانیسم ماشه را فعال خواهیم کرد

⭕️پرزیدنت ترامپ در واکنش به عدم تمدید تحریم تسلیحاتی جمھوری اسلامی در شورای امنیت سازمان ملل: هفته آینده مکانیسم ماشه را فعال خواهیم کرد

پرزیدنت ترامپ عصر روز شنبه ۲۵ مرداد به وقت آمریکا در یک کنفرانس خبری و در پاسخ به سوالی درباره عدم تمدید تحریم تسلیحاتی جمھوری اسلامی در شورای امنیت سازمان ملل گفت که ما انتظار چنین رایی را داشتیم و هفته آینده شاهد خواهید بود که مکانسیم ماشه علیه جمھوری اسلامی را فعال خواهیم کرد.

پرزیدنت ترامپ همچنین گفت که «احتمالا» در نشست پیشنهادی ولادیمیر پوتین درباره جمھوری اسلامی با حضور اعضای شورای امنیت شرکت نخواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر به توقیف چهار کشتی حامل نفت ایران به ونزوئلا اشاره کرد و گفت که جمھوری اسلامی دیگر منابع کافی برای حمایت از تروریسم در اختیار ندارد.

عملکرد مکانیسم ماشه در توافق هسته‌ای به این صورت است که در صورت شکایت هر یک از کشورهای عضو برجام از تخلف یک عضو دیگر، روند رسیدگی به شکایت آغاز می شود و این شکایت در نهایت به شورای امنیت سازمان ملل می رسد. در صورت ارجاع به شورای امنیت، این خطر برای جمھوری اسلامی وجود دارد که تحریم‌های بین المللی علیه جمهوری اسلامی دوباره بازگردند.

آمریکا بعد از خروج از برجام، تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران را بازگرداند، اما تحریم‌های سازمان ملل از زمان توافق هسته‌ای برداشته شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا