ایران از نگاه جهان

پورتال خبری اتریش : کشورهای حاشیه خلیج فارس در برابر تهدیدات رژیم ایران مقاومت می کنند

پورتال خبری اتریش، ترجمە آواتودی: کشورهای حاشیه خلیج فارس در برابر تهدیدات رژیم ایران مقاومت می کنند

دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس (GCC) “تهدید” توسط رئیس جمهور ایران حسن روحانی و سایر نمایندگان رژیم ایران علیه امارات متحده عربی را در مورد توافق صلح خود با اسرائیل محکوم کرد.

دبیرکل شورای همکاری کشورهای خلیج فارس گفت تهدید مقام‌های رژیم ایران علیه امارات در تضاد با هنجارهای دیپلماتیک است.

نایف فلاح الحجرف از رژیم ایران خواست که به حاکمیت دولت‌ها احترام بگذارد و تاکید کرد که این اعضای این شورا در مقابل هر گونه تهدید امنیت و ثبات امارات، در کنار این کشور قرار می‌گیرند.

در این بیانیه آمده است: “ایران باید به منشور سازمان ملل پایبند باشد و نباید در امور داخلی ملل دیگر دخالت کند.”

روز شنبه ، رژیم ایران صریحاً امارات متحده عربی را تهدید به حمله کرد ،روحانی علیه توافق امارات و اسرائیل گفته بود: امارات خطای بزرگی مرتکب شده و امیدواریم از این مسیر اشتباه برگردد، به آنان هشدار می‌دهیم که مبادا بخواهند پای اسرائیل را در منطقه باز کنند که در این صورت به گونه‌ای دیگری با آنها برخورد می‌شود.

روزنامه کیهان، تلویحا حکومت امارات را تهدید کرده و نوشته است: „خیانت بزرگ امارات در حق ملت فلسطین و امضای توافق عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، اگر تنها یک نتیجه داشته باشد، تبدیل این کشور کوچکِ ثروتمندِ به شدت وابسته به امنیت، به “هدفی مشروع و آسان” برای مقاومت خواهد بود“.

تحلیلگران می گویند با توجه به اینكه رژیم ایران قبلاً غیرنظامیان سعودی را توسط نزدیكان خود در عراق و یمن مورد حمله موشک قرار دادە ، باید تهدیدهای جدید را جدی گرفت.

متحدان شورای همکاری خلیج امارات حمایت خود را از توافق برای عادی سازی روابط با اسرائیل ابراز کرده و ابراز امیدواری کرده اند که به صلح در منطقه کمک خواهد کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا