ایران از نگاه جهان

پورتال خبری اتریش : حکومت خونریز ایران شش کرد را در یک هفته اعدام کرد

⭕️پورتال خبری اتریش ترجمە آواتودی: ایران شش کورد را در یک هفته اعدام کرد

در حالی که اعدام سه معترض به دلیل اعتراضات به حالت تعلیق در آمده است، قتل های دولتی در جاهای دیگر ادامه دارد.

در حالی که ایران حکم اعدام سه جوان مرتبط با اعتراضات بنزین در ماه نوامبر را این هفته به حالت تعلیق درآورد ، دولت همچنان به حکم اعدام علیه کوردها بدون اینکه موضوعی در جامعه بین المللی باشد ادامه داد.

متأسفانه ، پنج کورد در زندانهای ارومیه و کرمانشاه در چند روز گذشته اعدام شده اند. یک زندانی دیگر ، حسین عثمانی ، که به۳۰ سال زندان محکوم شده است ، به مجازات اعدام تهدید شده است.

متاسفانه بسیاری از زندانی ها در ابتدا به حبس ابد محکوم می‌شوند، اما بعدا اعدام می‌شوند. چندین گروه حقوق بشری با اطمینان می گویند که بازجویان ایرانی به طور مرتب با شکنجه زندانیان را مجبور به اعتراف می کنند که بعدا منجر به اعدام زندانی می شود.

ایران جزو کشورهایی است که بیشترین تعداد مجازات اعدام و اعدام در سراسر جهان را اجرا می‌کند، و گروه های اقلیت در بین کشته شدگان به طور قابل توجهی بیش از حد هستند.

این هفته ، پس از یک کارزار گسترده در رسانه های اجتماعی ، قوه قضاییه ایران اعدام های سه جوان محکوم شده در رابطه با اعتراضات گسترده نوامبر علیه دولت را متوقف کرد. بنا بر بررسی‌های بی‌بی‌سی، هشتگ # اعدام_نکنید در عصر سه‌شنبه به وقت تهران وارد ترندهای جهانی توییتر شد. این هشتگ با رشد چند برابری و تا به امروز بیش از ۱۰میلیون بار استفاده، ترند یک توییتر در جهان شد.

برعکس ، اعدام زندانیان کورد و حکم ۱۰ ساله زهرا محمدی به اتهام تدریس زبان کوردی ، به نظر نمی رسد توجه زیادی از طرف عامه مردم ایران را به خود جلب کرده باشد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا