ایران از نگاه جهانسیاست ها
موضوعات داغ

گزارش رويتر از هشدار شدید پرزیدنت ترامپ به رژیم ایران :

نکات برگزیده مطلب
  • دولت ترامپ ممکن است برای جنگ با جمهوری اسلامی نیازی به تأیید کنگره نداشته باشد

گزارش رويتر از هشدار شدید پرزیدنت ترامپ به رژیم ایران :

🔹«درحالی که تنش ها بین دو کشور تشدید می‌شود، ترامپ رژیم ایران را تهدید می‌کند رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ روز یکشنبه،در یک توییت رژیم ایران را تهدید کرد. این در حالی است که نگرانی ها دررابطه با پتانسیل درگیری ایران – آمریکا افزایش می یابد»

دولت ترامپ ممکن است برای جنگ با جمهوری اسلامی نیازی به تأیید کنگره نداشته باشد

سخنان و اقدامات مقامات ایالات متحده نشان می‌دهد که آمریکا ممکن است از قطعنامه اجازه استفاده از نیروی نظامی علیه تروریست‌ها که در سال ۲۰۰۱ تصویب شد، به عنوان توجیه جنگ با جمهوری اسلامی استفاده کند و نیازی به تایید کنگره برای جنگ با جمهوری اسلامی نداشته باشد.

عنصر کلیدی این اقدام پیوند زدن القاعده و جمهوری اسلامی و اثبات این مسئله است که جمهوری اسلامی به عنوان یک تهدید تروریستی برای ایالات متحده محسوب می‌شود و این دقیقا همان کاری است که مقامات دولت ترامپ در هفته‌های اخیر انجام داده‌اند؛ یعنی جمهوری اسلامی را به کمک به القاعده متهم کرده، یک بازوی نظامی این کشور را به عنوان یک سازمان تروریستی خارجی معرفی کرده و همچنین جمهوری اسلامی را به ارتباط با تهدید تروریستی علیه سفارت ایالات متحده در بغداد عراق متهم کنند.

این قطعنامه به رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا اجازه‌ی استفاده از هر نیروی ضروری و مناسب علیه کسانی که او تعیین کند، حملات ۱۱ سپتامبر را «طرح‌ریزی، مرتکب یا کمک رسانی کرده باشند» یا به چنین افراد یا گروه‌هایی پناه داده باشند، می‌دهد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا