ایران از نگاه جهان

یک ائتلاف بزرگتر ضد رژیم ایران هم اکنون در خاورمیانه در حال شکل‌گیری است!

⭕️اِریِل دیویدسون: یک ائتلاف بزرگتر ضد رژیم ایران هم اکنون در خاورمیانه در حال شکل‌گیری است!

اِریِل دیویدسون، تحلیلگر ارشد سیاست‌گذاری در موسسه یهودی برای امنیت ملی آمریکا، گفت توافق صلح تاریخی میان اسرائیل و امارات متحده عربی امکان وقوع یک «اثر دومینو» را به وجود آورده است که در نتیجه آن سایر کشورهای عربی به طور بالقوه طی ماه‌های آینده روابط خود با اسرائیل را عادی می‌کنند.

دیویدسون گفت: «من فکر می‌کنم که توافق امارات با اسرائیل شرایط را در خاورمیانه تغییر خواهد داد. این امر نه تنها در کوتاه‌مدت و از طریق دادن امکان دسترسی امارات به تجهیزات نظامی بهتر و بیشتر از ایالات متحده و به طور کلی غرب [اهمیت دارد]، بلکه از این لحاظ که [نشان می‌دهد] هم اکنون یک ائتلاف بزرگتر ضدایران در خاورمیانه در حال شکل‌گیری است، نیز مهم است.»

دیویدسون گفت: «اگر من به جای رژیم ایران بودم، دچار ترس و نگرانی می‌شدم؛ چرا که امکان وقوع یک اثر دومینوی واقعی در این جا وجود دارد. من شخصا فکر می‌کنم که در موضوع عادی‌سازی روابط با اسرائیل، امارات متحده عربی تنها آغاز کار است.» وی افزود که «طی ماه‌های آینده ما شاهد [این اقدام توسط] بحرین، و به طور بالقوه عمان، و پس از آن مدتی بعد – [منظور این است که] مزایای بسیار زیادی در رابطه با مشارکت‌های اقتصادی و همکاری‌‌های امنیتی وجود دارد.»

دیویدسون گفت: «من فکر می‌کنم که یک مزیت ساز‌و‌کار ماشه و قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل اعمال دوباره کلیه تحریم‌ها، از جمله تحریم تسلیحاتی سازمان ملل، علیه ایران بود. به همین دلیل است که به دنبال تمدید نشدن [آن قطعنامه] در سازمان ملل، ما اکنون شاهد اقدامات دولت پرزیدنت ترامپ برای فعال کردن [ساز و کار] ماشه و بازگرداندن فوری تحریم‌ها هستیم. و به نظر من، این چیزی است که بی‌تردید به نفع کشورهای خلیج فارس خواهد بود.»

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا