ایران از نگاه جهانسرنگونی آخوندها

یک تهدید طولانی مدت برای ثبات منطقه وجود وجود داشته دارد و این تهدید از رژیم ایران نشأت می‌گیرد.

ژنرال مک کنزی:

یک تهدید طولانی مدت برای ثبات منطقه وجود وجود داشته دارد و این تهدید از رژیم ایران نشأت می‌گیرد.

رژیم حاکم در ایران به مدت بیش از چهل سال، با رفتار شرورانه از هنجارهای بین‌المللی سرپیچی کرده است، که نه فقط کشورهای همسایه خود در منطقه را بی‌ثبات می‌کند، بلکه امنیت و تجارت جهانی را نیز تهدید می‌کند و همه این کارها را فقط برای اهداف سلطه جویانه خود انجام می‌دهد. اینها فقط نظر من نیست، بلکه واقعیت‌های اثبات شده است و بخشی از آن در تازه ترین گزارش دبیر کل ملل متحد در مورد اجرای قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل مستند شده است.

این گزارش به این نتیجه رسید که رژیم حاکم در ایران کماکان از زرادخانه تسلیحات متعارف خود برای بی‌ثبات کردن منطقه و دامن زدن به خشونت‌های فرقه‌ای در سراسر منطقه استفاده می‌کند.

رژیم حاکم در ایران به مدت دهه‌ها تروریسم و سازمان‌های تروریستی را تأمین مالی و از آنها حمایت کرده است. این رژیم امروز بطور فعال رژیم آدم کش اسد را سر پا نگه می‌دارد و در جنگی نیابتی با عربستان سعودی برای حوثی‌ها در یمن تسلیحات پیشرفته تأمین می‌کند.

این رژیم دست به حملات مستقیم یا غیر مستقیم به نفتکش‌های بین‌المللی در تنگه هرمز زده است و یک حمله فوق العاده گستاخانه کشور به کشور به پالایشگاه‌های نفت آرامکو در عربستان سعودی کرد. من سال گذشته در صحبت با شما به همه این موارد اشاره کردم و الان این موارد نه فقط ادامه یافته، بلکه ابعاد و شدت آنها افزایش یافته است. مدت کوتاهی بعد از اینکه در نوامبر گذشته با شما صحبت کردم، رژیم حاکم در ایران دست به یک حمله موشکی به پایگاه‌های نیروهای ائتلاف در اربیل و عین‌الاسد عراق زد و طی یک سال گذشته، نیروهای نیابتی متحد با جمهوری‌اسلامی در عراق بیش از پنجاه حمله راکتی به پایگاه‌های ائتلاف و همچنین سفارت ما در بغداد انجام داده‌اند و بیش از نود حمله به ستون‌های لجستیک ما کرده‌اند.

بطور خلاصه، رژیم حاکم در ایران از عراق به عنوان صحنه نبرد نیابتی خود علیه آمریکا استفاده می‌کند و هدف نهایی رژیم بیرون کردن نیروهای آمریکایی و ائتلاف از عراق و خاورمیانه است و متأسفانه ایران این فعالیت را به ضرر مردم خودش ادامه می‌دهد.

رژیم حاکم در ایران در طی زمان بخش بزرگی از ثروت و رفاه مردم را برای ابزارهای بی‌ثبات سازی و نیروهای نیابتی هزینه کرده است و به این کار ادامه می‌دهد. حتی در زمان پاندمی ویروس کرونا انرژی زیادی گذاشته است تا تضمین کند که قابلیت‌های اصلی نظامی آن فعال باقی بماند، در حالیکه مردم ایران از یکی از بدترین شرایط کووید-۱۹ در دنیا رنج می‌کشند و الان به این نقطه رسیدیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا