سیاست ها

در پی حمله هکرها به نهادهای اروپایی

خدمات امنیتی مایکروسافت به اتحادیه اروپا

خدمات امنیتی مایکروسافت به اتحادیه اروپا در پی حمله هکرها به نهادهای اروپایی

یورونیوز: مایکروسافت برای مقابله با هکرها، خدمات حفاظتی «امنیت سایبری» خود را در سراسر اتحادیه اروپا گسترش می‌دهد.

مایکروسافت اعلام کرده که در آستانه انتخابات پارلمان اروپا، و برای مقابله با فعالیت‌های مخرب سایبری، خدمات امنیت سایبری خود را در ۱۲ بازار جدید اروپایی گسترش می‌دهد.

بخش حفاظت امنیت سایبری مایکروسافت (Microsoft AccountGuard) که در کشورهایی چون کانادا، ایرلند، بریتانیا و ایالات متحده گسترش یافته، در نظر دارد که برای مقابله با حملات سایبری هکرها، خدمات خود را در اروپا گسترش دهد.

شرکت مایکروسافت در بیانیه‌ای اعلام کرده که این حملات نه تنها به کمپین‌ها محدود نمی‌شود، بلکه اتاق فکرها (Think-Tanks) و سازمان‌های غیرانتفاعی که در زمینه‌های دمکراسی، یکپارچگی (سلامت) انتخابات، سیاست‌های عمومی، و اغلب مقامات دولتی را مورد هدف قرار می‌دهند.

به عنوان نمونه، مایکروسافت به تازگی یکسری حملات سایبری مخرب را شناسایی کرده که کارمندان شورای روابط خارجی آلمان و دفاتر اروپایی مؤسسه آسپین و بنیاد مارشال آلمان را مورد هدف قرار داده‌اند.

این حملات اخیر، که در چهار ماهه آخر سال گذشته میلادی رخ داده است، از سوی گروه «استرونتیوم» صورت گرفته است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، این گروه که با نام «خرس‌های فانتزی» یا «ای.پی.تی ۲۸» (APT28) نیز شناخته می‌شود، به عقیده مقامات ایالات متحده با سرویس امنیتی روسیه در ارتباط است.

این حملات در آستانه انتخابات پارلمان اروپا (در ماه می سال جاری میلادی) صورت گرفته است. در این انتخابات بیش از ۷۰۰ عضو پارلمان اروپا انتخاب می‌شوند.

مقامات می‌گویند که پیش از آنکه ۳۵۰ میلیون رای دهنده بخواهند به سوی صندوق‌ها گسیل شوند، باید امنیت در این زمینه را مورد تجوه قرار داد.

در این راستا، توئیتر نیز روز سه‌شنبه با اشاره به تعهدات خود در مبارزه با انتشار اطلاعات نادرست، اعلام کرد که در مورد تبلیغات سیاسی در سایت خود شفاف‌تر عمل خواهد کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا