اخبار ایران
موضوعات داغ

آخوندهای وطن فروش وقرارداد ننگین ۲۵ساله با چین؛ ورود همه جانبه چین به ایران در برابر خرید نفت

🔴 قرارداد ننگین ۲۵ساله با چین؛ دعوت از چین برای ورود همه جانبه به ایران در برابر خرید نفت

🔷نسخه‌ای از سند حاوی «برنامه همکاری‌های جامع ۲۵ساله ایران و چین» نشان می‌دهد که مقام‌های جمهوری اسلامی در ازای خرید نفت خام ایران از سوی چین، از این کشور برای حضور در تمام بخش‌های صنعتی، اقتصادی، کشاورزی، امنیتی و نظامی، تجاری و مالی و اعتباری ایران دعوت کرده‌اند.

🔷این سند ۱۸ صفحه‌ای با عنوان «ویرایش نهایی برنامه همکاری‌های جامع ۲۵ساله ایران و چین» از سوی «دبیرخانه سازوکار عالی مشارکت جامع و راهبردی ایران و چین» در خرداد۱۳۹۹ تدوین شده و شامل «برنامه همکاری‌های جامع فی‌مابین جمهوری خلق چین و جمهوری اسلامی ایران» در چهار صفحه و سه ضمیمه شامل «اهداف اساسی»، «عناوین اصلی برای برنامه‌ همکاری‌های جامع و راهبردی» و «اقدامات اجرایی» است.

🔷در بخش اول این سند تاکید شده که هدف از آن، سوق دادن مشارکت راهبردی جامع چین و ایران مبتنی بر رویکرد برد-برد در زمینه دوجانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی است و دو طرف در مقابل فشارهای طرف سوم، از آن حفاظت خواهند کرد.

🔷در بخش «اهداف اساسی» چین به عنوان «خریدار ثابت نفت خام ایران» معرفی شده و آمده است: «با تلاش دو طرف چین به عنوان یک وارد کننده ثابت نفت خام ایران خواهد بود و امیدوار است که ایران به نگرانی‌های چین درباره بازگشت سرمایه‌گذاری در بخش نفت ایران توجه کند. طرف چینی نیز متقابلا به استفاده بهینه از منابع مالی به دست آمده از فروش نفت به چین توجه نماید.»

🔷🔷آنچه در این سند دیده می شود این است که چینی ها می آیند نفت و گاز را مفت ببرند و حتی در جای دیگری نیز از حضور ۵۰۰۰ نظامی سخن گفته شده. در این سند به همکاری های اقتصادی در موارد دیگر اشاره می شود که فقط در حد یک نوشته هستند و هیچگونه جزئیاتی از آن وجود ندارد و هیچگونه همکاری بغیر از غارت ایران وجود نخواهد داشت

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا