اخبار ایراناعتراضات اجتماعی
موضوعات داغ

آزادی اسماعیل بخشی یک گام مهم

نکات برگزیده مطلب
  • ایستادگی و مقاومت اسماعیل بخشی و آزادی او علیرغم ٢٥روز حبس، یک پیروزی بزرگ برای شما و برای همه ما کارگران در سراسر کشور است. ما این پیروزی را به شما یاران صمیمانه تبریک میگوئیم و دست شما را در مبارزه برای آزادی علی نجاتی، سپیده قلیان و منع تعقیب قضائی اسماعیل و نمایندگان و همکارانی که برایشان پرونده سازی شده است می فشاریم.

آزادی اسماعیل بخشی یک گام مهم در پیشروی مبارزات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و ھمە کارگران است

اسماعیل بخشی٢١آذر ماه همراه با ایستادگی کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و حمایت دانشجویان، معلمان، کارگران، افکار عمومی و تشکلها و نهادهای مستقل کارگری در سطح داخلی و بین المللی از آنان برای آزادی اسماعیل بخشی به بار نشست و این لیدر و نماینده مقاوم و محبوب کارگران هفت تپه پس از ٢٥روز بازداشت آزاد شد.

اعضای مجمع نمایندگان شرکت نیشکر هفت را به صورت گروهی در چهاردهمین روز اعتصاب بازداشت کردند و اسماعیل بخشی را مدت ٢٥روز در حبس نگاه داشتند تا کارگران را وادار به تمکین به بردگی قرون وسطائی بکنند.

اما کارگران نیشکر هفت تپه پس از این بازداشتها، ١٤روز دیگر خیابانهای شهر شوش را از آن خود کردند و علیرغم تحمیل پایان اعتصاب در ١١آذر، با برگزاری تجمع در مقابل دفتر مدیریت در روز ١٨آذر ماه، لحظه ای در دفاع از نماینده محبوب خود از پای ننشستند و سنتی نوین را در جنبش کارگری ایران در دفاع از همکاران پیشرو و نماینده های کارگری پی افکندند.

کارگران شرکت نیشکر هفت تپه و گروه ملی صنعتی فولاد ایران با دفاع متحدانه، پیگیرانه و بی نظیر از همکاران پیشرو و نماینده هایشان، دستاوردی بزرگ از اعتصابی بزرگ خلق کردند و جنبش کارگری ایران را یک گام مهم و اساسی به پیش راندند.

یاران و همکاران در شرکت نیشکر هفت تپه

ایستادگی و مقاومت اسماعیل بخشی و آزادی او علیرغم ٢٥روز حبس، یک پیروزی بزرگ برای شما و برای همه ما کارگران در سراسر کشور است. ما این پیروزی را به شما یاران صمیمانه تبریک میگوئیم و دست شما را در مبارزه برای آزادی علی نجاتی، سپیده قلیان و منع تعقیب قضائی اسماعیل و نمایندگان و همکارانی که برایشان پرونده سازی شده است می فشاریم.

شما امروز نسبت به تمام سالیان گذشته و همه دوران مبارزاتی خود، در قله ی اقتدار برای تحمیل خواستهایتان به دولت و کارفرما قرار دارید. شما ٢٨روز جنگیدید و با درخشش بر تارک جنبش کارگری ایران و افکار عمومی داخلی و بین المللی، موقعیتی را برای تحقق مطالبات کارگری در هفت تپه رقم زدید که دیگر کارفرما نمیتواند شرایط دلخواه خود را بر شما تحمیل کند، که اگر چنین کند یقین بدانید این بار با شروع اعتصاب و اعتراض، بساطش از هفت تپه برچیده خواهد شد.

این را کارفرما واعوان و انصارش نیک میدانند و به همین دلیل از ترس شان چه بسا که چنگ و دندان نیز نشان دهند و سعی در ایجاد دو دستگی و چند دستگی در میان ما کارگران بکنند. بدانید و آگاه باشید هر چنگ و دندان نشان دادنی از سوی کارفرما و اعوان و انصارش از ترس و لرزی است که از آغاز اعتصاب و اعتراض دوباره شما دارند.

متحد بودن و متحد ماندن تنها ابزار ما کارگران برای هر قدم پیشروی و دست یابی به هر درجه از مطالباتمان در برابر دولت و کارفرماست.

همبسته تر باد اتحاد و همبستگی سراسری کارگران ایران

اتحادیه آزاد کارگران ایران – 22 آذر ماه 1397

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا