اخبار ایران

انتخابات آمریگا و آینده ایران

نتایج انتخابات آمریکا چە تاثیری بر وضعیت رژیم ایران دارد؟

نتایج انتخابات آمریکا چە تاثیری بر وضعیت رژیم ایران دارد؟
با پایان انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا و براساس پیش بینی رسانه‌های این کشور، دو حزب عمده ایالات متحده توانسته‌اند پیروزهایی در این انتخابات کسب کنند.

گزارش‌ها حاکی است که جمهوریخواهان اکثریت خود را در سنا حفظ کردند و حزب دمکرات نیز اکثریت را مجلس نمایندگان کسب کرده است.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در نخستین واکنش خود به انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره در توییتر نوشته است: «امشب موفقیت بزرگی [بود]. از همه متشکرم.»

سیاست خارجی آمریکا توسط دولت تعیین می‌شود و مجلس نمایندگان در تصویب بودجەھای دولت موثر است. بسیاری از موارد تحریمی ایران بویژە در زمینە پیشرفت موشکی و یا حمایت از امنیت اسراییل با اکثریت دو حزبی بە تصویب رسیدەاند.

بنابراین ھیچ تغییری در سیاست خارجی آمریکا ایجاد نخواھد نشد و اخبار رسانەھای رژیم ایران به مانند همیشه، بغیر از سیاست دروغ درمانی، توجیە دیگری ندارد.

پرزیدنت ترامپ گفت: نتایج انتخابات آمریکا بزرگترین دستاورد حزب رئیس‌جمهور از زمان کندی تا کنون است
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا گفت، نتایجی که در انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا به دست آمده، بزرگترین دستاوردی است که تا کنون حزب رئیس‌جموری از زمان جان کندی تا کنون کسب کرده است.

ترامپ نتایج انتخابات میان‌دوره‌ای را روزی بزرگ برای آمریکا و برای جمهوری‌خواهان توصیف کرد و در یک نشست خبری گفت که جمهوری‌خواهان توانستند ۴ کرسی از کرسی‌های دموکرات‌ها در کنگره را از آن خود کنند.

او همچنین گفت که جمهوری‌خواهان اکثر مناصب فرمانداران ایالت‌ها را به دست خواهند آورد.

رئیس‌جمهوری آمریکا ضمن اشاره به پول‌های هنگفتی که دموکرات‌ها در کوران انتخابات برای رویارویی با جمهوری‌خواهان هزینه کردند، گفت که جمهوری‌خواهان توانستند ۴ کرسی از کرسی‌های دموکرات‌ها را در کنگره از آن خود کنند.

او خواستار همکاری دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات ایالات متحده آمریکا شد و گفت: «چیزهای بزرگی هست که با هم می‌توانیم انجام دهیم.»

دونالد ترامپ درباره اوضاع اقتصادی کشورش گفت که آمریکا بیش از هر زمان دیگری در دوران شکوفایی اقتصادی قرار دارد و آمارهای اقتصادی مثل «معجزه» هستند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا