اخبار ایران

اولتیماتوم شدیداللحن سپاه تروریستی پاسداران به روحانی

اولتیماتوم شدیداللحن سپاه تروریستی پاسداران به روحانی پس از مراسم حکومتی روز قدس

تنها ساعاتی پس از اتمام مراسم حکومتی روز قدس، سپاه پاسداران در اخطار شدیداللحنی به حسن روحانی اعلام کرد در صورت ادامه‌ی مذاکرات پشت پرده با آمریکا و تهدید موجودیت این نهاد نظامی، دست به کودتای نظامی علیه وی خواهد زد.

منابع خبری «آمدنیوز» در شورای‌عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی به این رسانه اطلاع داده‌اند که یکی از شروط مخفیانه‌ی آمریکا، ادغام سپاه در ارتش است که سپاه پاسداران به شدت با قبول این شرط آمریکا در مذاکرات پشت پرده مخالفت کرده است.

طرح ادغام سپاه و ارتش سال‌هاست که در مذاکرات رسمی و غیر رسمی ایران و آمریکا مطرح است. آمریکا معتقد است ایران باید مانند همه‌ی کشورهای جهان، یک ارتش رسمی و یک پلیس رسمی داشته باشد. آمریکا، سپاه را ارتش رسمی جمهوری اسلامی محسوب نمی‌کند و نام این نهاد نظامی نیز در لیست ارتش‌های رسمی جهان نیست.

در همین حال منابع خبری از ادامه‌ی گفت‌وگوهای پشت پرده ایران و آمریکا برای قبول شروط آمریکا و آغاز مذاکرات رسمی خبر می‌دهند. اما روز گذشته و تنها ساعاتی پس از پایان راهپیمایی روز قدس، یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران به «حسن روحانی» هشدار داد در صورت قبول شرط آمریکا مبنی بر ادغام سپاه در ارتش، علیه حسن روحانی، کودتای نظامی صورت خواهد گرفت.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا