اخبار ایرانوحشت آفرینی

تایید حکم ظالمانه اعدام روح الله زم در دیوان عالی بدون اشاره به آدم ربایی!

⭕️تایید حکم ظالمانه اعدام روح الله زم در دیوان عالی بدون اشاره به آدم ربایی!

رئیس دیوان عالی کشور در ایران اعلام کرد که قضات دیوان پس از رسیدگی به پرونده زم رای خود را نسبت به متهم صادر کردند و رای صادره اعلام خواهد شد، روح‌الله زم پیش از این به اعدام محکوم شده بود و در نهایت این حکم بدون تغییر تایید شد.

دادستان تهران چند روز پیش از عدم تغییر حکم «اعدام» در پرونده روح‌الله زم خبر داد و اعلام کرد که پرونده این متهم همچنان در حال بررسی است و فعلا رای نهایی همان حکمی است که قبلا صادر شده است. امروز نیز رئیس دیوان عالی کشور در ایران از عدم تغییر در این حکم خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رکنا، سه‌شنبه ١۵ سپتامبر ٢٠٢٠ احمد مرتضوی مقدم در حاشیه جلسه هیات عمومی قضات دیوان عالی کشور در جمع خبرنگاران درباره رسیدگی نهایی به پرونده روح‌الله زم گفت: «قضات دیوان پس از رسیدگی به پرونده زم رای خود را نسبت به متهم صادر کردند و رای صادره اعلام خواهد شد».
گفتنی است، خبرگزاری ایسنا ٣٠ ژوئن گزارش داد که سخنگوی قوه قضاییه ایران از صدور حکم اعدام برای روح‌الله زم مدیر کانال آمدنیوز خبر داد.

غلامحسین اسماعیلی در این باره گفت: «موارد اتهامی را روح‌الله زم داشت و دادگاه ١٣ مورد از عناوین ریز توام را از مصادیق افساد فی الارض دانسته است و حکم اعدام صادر کرده است و در مورد چند مورد اتهامی که افساد فی الارض نبود به مجازات حبس محکوم شده که این حکم غیرقطعی و قابل فرجام‌خواهی است و چنانچه از ناحیه ایشان فرجام‌خواهی شود، پرونده به دیوان عالی ارسال می‌شود».

صدور این حکم با اعتراض روح‌الله زم همراه شد. دبیر دریابیگی بلوردی وکیل مدافع این متهم ٨ ژوئیه در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: «بعد از ابلاغ حکم پرونده موکلم، نسبت به رأی دادگاه اعتراض و درخواست فرجام‌خواهی دادم و قرار شده پرونده به دیوان عالی کشور ارسال شود».

این خبر در حالی است که سایت خبری عصر ایران تکذیب تایید حکم اعدام روح الله زم در دیوان عالی کشور را منتشر کرده و این چنین نوشته است:

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ مرتضوی نژاد رییس دیوان عالی کشور اعلام کرد که حکم اعدام روح‌الله زم که به اتهام افساد فی الارض در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی صادر شده بود در دیوان عالی کشور تایید شد.
مرکز رسانه قوه قضاییه: درپی انتشار خبری در فضای مجازی مبنی‌ بر تایید حکم روح‌الله زم در دیوان عالی کشور، اعلام می‌گردد. مرتضوی مقدم، اظهارنظری پیرامون رد یا تایید حکم این پرونده نداشته است و خبر منتشر شده صحت ندارد.

این اخبار در تمامی سایت ها و رسانه های منتشره شده و جالب است بدانید که آیت‌الله بی‌بی‌سی هنوز در اخبار مربوط به روح الله زم از کلمه دستگیری وی در خبرهای خود استفاده میکند نه آدم‌ربایی!

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا