اخبار ایران
موضوعات داغ

تبلیغات بین‌المللی جمهوری اسلامی فلج شده است

⭕ تبلیغات بین‌المللی جمهوری اسلامی فلج شده است

۲۰۲ نماینده مجلس شورای اسلامی در واکنش به قطع پخش ماهواره‌ای برخی از شبکه‌های برون‌مرزی صداوسیما، از تضعیف «تبلیغات بین‌المللی جمهوری اسلامی» خبر دادند و اعلام کردند کمبود بودجه «فعالیت‌های رسانه‌ای بین‌المللی رسمی کشور را فلج کرده است.»

در بیانیه مشترکی که از سوی این نمایندگان منتشر شده، شبکه‌های برون‌مرزی صداوسیما «تریبون‌های رسمی کشور در خارج» و «در صف نخست رسانه‌های مقاومت» خوانده شده و از دولت حسن روحانی خواسته شده از «تضعیف روند فرهنگی جمهوری اسلامی در عرصه جهانی» جلوگیری کند.

این نمایندگان با اشاره به قطع پخش ماهواره‌ای شبکه‌های «الکوثر، سحر اردو، پرس تی‌وی، آی فیلم انگلیسی و رادیو دری برون‌مرزی»، از دولت و سازمان برنامه و بودجه خواستند در این زمینه کاهش یک سومی بودجه ارزی رسانه‌های برون‌مرزی ظرف شش سال گذشته پاسخ دهند.

آنان همچنین از یک چهارم شدن تعداد خبرنگاران فعال شبکه‌های برون مرزی در طول پنج سال گذشته و تاخیر پنج ماهه در تخصیص و پرداخت بودجه ارزی صداوسیما انتقاد کردند.

این نمایندگان مجلس دولت را تهدید کردند: «در صورت ادامه بی توجهی به این مهم در مراحل بعدی از ابزارها و ظرفیت‌های قانونی خود برای پایان دادن به این روند استفاده خواهیم کرد.»

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا