اخبار ایرانوحشت آفرینی

تسایت آنلاین: شهروند آلمانی در زندان تهران است

تسایت آنلاین: شهروند آلمانی در زندان تهران است

ناهید تقوی ، فعال حقوق بشر از کلن ، بیش از یک هفته پیش دستگیر شده است. دختر او ناامیدانه در تلاش است تا توجه و رسیدگی به این پرونده را افزایش دهد.

ناهید تقوی که پیش از این در شهر کلن آلمان زندگی می‌کرد، ۲۵ مهرماه بدون اتهام مشخصی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

ایران بیش از یک هفته است که شهروند ایرانی -آلمانی ناهید تقوی بازداشت کرده است. به گفته دخترش مریم کلارن ، معمار ۶۶ساله ساکن کلن و فعال حقوق بشر در ۱۶ اکتبر در آپارتمان خود در تهران دستگیر شده است . او در زندان معروف اوین است ، جایی که مردم را شکنجه می کنند و شرایط زندان بسیار نامساعد است.

کلارن روز شنبه در توییتر نوشت: “۷ روز است که از مادرم هیچ نشان و‌خبری نیست!” “من خواهان توضیح ، درخواست مداخله ، آزادی او هستم!”

وزارت خارجه فدرال از قضیه مطلع است. با این حال ، تاکنون هیچ تأیید رسمی مبنی بر دستگیری خانم تقوی وجود ندارد. آنها سعی در روشن کردن قضیه و سپس از طریق قوانین کنسولگری اقدام خواهند کرد. .

دخترش کلارن در ۲۲اکتبر در توییتر نوشت و سعی کرد از هشتگ #FreeNahid و #FreeMama برای جلب توجه به وضعیت مادرش استفاده کند. انجمن بین المللی حقوق بشر (ISHR) به کلارن گفت که خانم تقوی به بهانه “به خطر انداختن امنیت” دستگیر شده است. مادر وی سالهاست که برای حقوق زنان و آزادی بیان تلاش می کند. بنابراین ISHR او را به عنوان زندانی سیاسی طبقه بندی می کند.

مارتین لسنتین سخنگوی ISHR گفت: “جمهوری اسلامی با زندانی کردن افراد دو ملیتی اهداف سیاسی خود را دنبال می کند.” سازمان وی از دولت فدرال خواست تا فوراً برای آزادی زن آلمانی – ایرانی اقدام کند.

خانم تقوی در ایران متولد شده و تقریباً ۴۰ سال است که در کلن زندگی می کند. وی از سال ۲۰۰۳ تابعیت آلمان را دارد. به گفته دخترش ، خانواده از زمان دستگیری او از ۱۶ اکتبر هیچ ارتباطی با او نداشته اند. “کلارن می نویسد:” ما هیچ اطلاعاتی دریافت نکردیم ،هیچ خبری از مادرم نداریم و حتی اطلاعی از زنده‌ بودن مادرم نداریم .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا