اخبار ایرانمشکلات مردم

نگاهی گذرا بر چهل سال حکومت خمینی و وارثان اش در ایران

(نگاهی گذرا بر چهل سال حکومت خمینی و وارثان اش در ایران)

🔺تقصیر از ما بود که نفهمیدیم چرا یک روز تو را به تبعید بردند، ولی ۱۵ سال بعد، صحیح و سالم، و با درجه‌ی امامت تو را برگرداندند تا حکومت را به‌دست بگیری!!

🔺تقصیر از ما بود که وقتی در آسمان ایران از تو پرسیدند بعد از ۱۵ سال دوری از وطن، چه احساسی داری و تو با آرامی گفتی “هیچ”، ما متوجه نشدیم منظورت چیست!!

🔺تقصیر از ما بود که وقتی دربست و با هواپیمای اختصاصی ایرفرانس آوردنت تهران و ماموران اطلاعاتی دولت فرانسه دست‌ات را گرفتند که نکند از پله‌ها بیفتی، دوزاریمون نیفتاد که با چه کسی طرف هستیم!!

🔺تقصیر از ما بود که وقتی با شورلت بلیزر آمریکایی شیطان بزرگ! با اون شماره‌ی خارجکیش، و به‌‌دست رفیق‌دوست انگلیسی در خیابان‌های تهران جولان می‌دادی، نفهمیدیم جریان چیست!!

🔺تقصیر از ما بود که وقتی گفتند عکس‌ات افتاده توی ماه، اولش خندیدیم ولی دو دقیقه بعدش ساده لوحانه از لای پرده نگاه کردیم ببینیم آیا واقعن این اتفاق افتاده یا نه!!

آی لعنت به شعور کم ما!

🔺تقصیر از ما بود که به اسم انقلابی بودن، چشم‌مان را به اعدام‌ها، جنایت‌ها و کشتارهای بیهوده و مصادره‌ی اموال آدم‌های بی‌گناه بستیم و فکر کردیم این‌گونه خدا از ما راضی خواهد بود!!

🔺تقصیر از ما بود که وقتی گفتی می‌خواهیم اسلام را به کشورهای مسلمان صادر کنیم، نفهمیدیم جریان چیست و چرا باید “زیره به کرمان” ببریم!!

🔺تقصیر از ما بود که در مورد گروگان‌گیری کارمندان سفارت آمریکا سکوت کردیم.
اصلن تقصیر از ما بود که نفهمیدیم چرا گروگان‌ها را ۴۴۴ روز به اسارت گرفتی و چرا درست روزی که ریگان برای ریاست جمهوری آمریکا قسم می‌خورد، آزادشون کردی!!

🔺تقصیر از ما بود که وقتی همکلاسی‌ها و همسایه‌هامون رو که تا اون روز، برای هم جان می‌دادیم، پای جوخه‌های آتش به خاک و خون کشیدی، و بهترین جوانان کشور را نابود کردی، صورت‌مان را برگرداندیم و به روی خود نیاوردیم.

🔺تقصیر از ما بود که وقتی روز اول گفتی آب و برق را مجانی می‌کنم و چندی بعد گفتی اقتصاد مال خر است، نتوانستیم دو دو تا رو کنار هم بگذاریم و متوجه بشیم که ما چه‌قدر از مرحله پرت هستیم.

🔺تقصیر از ما بود که حتا باوجود یک میلیون کشته در جنگی که خودت آن را کلید زدی، و با شعار «راه قدس از کربلا می‌گذرد»، باز هم بر طبل جنگ می‌کوبیدی، نفهمیدیم که خون و جان این مردم برایت پشیزی هم اهمیت ندارد!!

🔺تقصیر از ما بود که نفهمیدیم وقتی مملکت را دو دستی داده‌ایم به دست یک انگلیسی مسلک هندی تبار، بدیهی است که جان ما و این مردم، هیچ ارزشی برایش ندارد و نخواهد داشت!!

🔺تقصیر از ما بود که با همان اولین دستگیری و کتک‌زدن خواهر و مادرمان، به خاطر حجاب اجباری، نفهمیدیم که باید تا آن‌جا پیش برویم که سگ‌های زنجیری‌ات به صورت و بدن زنان‌ ما اسید بپاشند و ما، تنها شاهد این رذالت‌ها باشیم و دم برنیاوریم!!

🔺تقصیر از ما بود که وقتی روزنامه‌ها را فله‌ای تعطیل کردی و هر صدای آزادی‌خواهی‌ای را به اسم ضدانقلاب، یا به زندان انداختی یا اعدام کردی، نفهمیدیم که تو آمده‌ای تا صدای آزادی را خفه کنی!!

🔺تقصیر از ما بود که کوررنگ بودیم و نفهمیدیم چرا مملکت در عرض تنها چند ماه از آمدنت، به خون مردمان بی‌گناه کرد و ترکمن و عرب گلگون شد و باقی آن نیز در ماتم کشته‌شده‌های جنگ سیاه پوش شد!!

🔺بلی، مقصر اصلی ما بودیم که نفهمیدیم چطور “تو” و حکومت‌ات، هر فتنه‌ای را به‌نام صدور انقلاب، در خاورمیانه و دیگر مناطق دنیا کلید زدید و ثروت مردم و مملکت را خرج جاه‌طلبی‌هایت نمودی و ما هم‌چنان و هنوز، غرق در شش و بش قطع یارانه و افزایش قیمت دلار و کندی سرعت اینترنت و فیلتر تلگرام و اصلاح‌طلبی و انتخابات و قانون‌مداری و حفظ برجام و ده‌ها نکته‌ی انحرافی دیگر هستیم و هنوز هم نفهمیده‌ایم که واقعیت پیرامون‌مان چیست!!

🔺تقصیر از ما است که هنوز نفهمیده‌ایم آن‌چه ما را اسیر جاه‌طلبی‌های تو ساخته، کج‌فهمی ما از دین است و این‌که می‌پنداریم دین باید برای همه چیزمان تصمیم بگیرد و تقدس‌های احمقانه و موهوم را، حتا در قرن ۲۱، عین خردمندی بنامیم و بر آن افتخار هم بکنیم. ولی راست اش دیگر نمی خواهیم مقصر باقی بمانیم .

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا