اخبار ایران

جمھوری اسلامی به آهستگی در حال عقب‌نشينی از سوریه است

⭕ جمھوری اسلامی به آهستگی در حال عقب‌نشينی از سوریه است

ارتش اسرائیل با اعلام اینکه جمھوری اسلامی به آهستگی در حال عقب‌نشینی از برخی مواضعش در سوریه است، دلایل این امر را حملات اسرائیل، افزایش نارضایتی در داخل ایران و نحوه مدیریت بحران کرونا ذکر کرد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، یک مقام نیروی دفاعی اسرائیل روز پنجشنبه اول خرداد در نشستی خبری گفت که نیروهای جمھوری اسلامی «از برخی نقاط به مناطقی دورتر عقب‌نشینی کرده‌اند و نفرات‌شان نیز کاهش یافته است».

ارتش اسرائیل جزئیاتی در این باره ارائه نکرد اما گفت: این تغییرات «گسترده نیستند ولی در عین حال نمی‌شود آنها را نادیده گرفت».

جمھوری اسلامی و اسرائیل از سال‌ها پیش درگیر نوعی جنگ پنهانی بوده‌اند و به نوشته آسوشیتدپرس، میدان اصلی این جنگ در سال‌های اخیر به سوریه منتقل شده بود.

به گفته مقام‌های اسرائیلی، نیروهای وابسته به جمھوری اسلامی در سال‌های اخیر در تلاش بودند مواضع‌شان در نزدیکی مرز سوریه با اسرائیل را تقویت کنند.

مواضع جمھوری اسلامی و نیروهای وابسته‌اش در سوریه در سال‌های اخیر بارها هدف حملات اسرائیل قرار گرفت. اسرائیل هدف از این حملات را عقب راندن این نیروها از نزدیکی مرز خود و همچنین جلوگیری از انتقال سلاح‌های پیشرفته به حزب‌الله لبنان عنوان کرده است.

نمایش بیشتر

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا