سرکوب اجتماعی

افسانه عظیم زاده، فعال مدنی بازداشت شد

افسانه عظیم زاده، فعال مدنی بازداشت شد

ماموران امنیتی تهران، افسانه عظیم زاده، فعال مدنی را بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

عصر دوشنبه ۲۴ آذر ماه ۱۳۹۹، افسانه عظیم زاده – متولد: ۱۳۶۲ – ساکن: تهران – فعال حقوق کودک و حقوق زنان، توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. این فعال مدنی فرزند پسر عموی جعفر عظیم زاده، فعال کارگری و زندانی سیاسی محبوس در زندان رجائی شهر کرج است.

یک منبع مطلع ضمن اعلام این خبر به حقوق بشر در ایران گفت: “دیروز عصر در حالی که افسانه عظیم زاده به همراه مادر و پدر خود به بیمارستان میلاد در تهران برای معاینه پزشکی مراجعه کرده بود بطور ناگهانی توسط ماموران امنیتی بازداشت شد. ماموران پس از بازداشت افسانه عظیم زاده را به منزل پدری اش منتقل و اقدام به تفتیش منزل کردند و برخی اقلام شخصی وی از قبیل لب تاپ، تبلت و چند قلم دیگر را ضبط کرده و به همراه این فعال مدنی با خود بردند.”

این منبع مطلع در ادامه افزود: “از دیروز تا حالا هیچ گونه اطلاعی از مکان نگهداری وی در دست نیست اما دلیل بازداشت وی یقینا باید مرتبط با فعالیتهای وی در حوزه کودکان کار و خیابان و زنان باشد.”

لازم به ذکر است، افسانه عظیم زاده، در ادامه فعالیتهای مدنی خود در اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۸ توسط نیروهای امنیتی در جریان برگزاری مراسم روزجهانی کارگر بازداشت و پس از مدتی با تودیع وثیقه آزاد شد و با آغاز مراحل دادرسی از اتهامات تبرئه و قرار منع تعقیب وی صادر شد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا