اخبار ایران

مرگ تعدادی از زندانیان و ابتلای صدها زندانی به ویروس کرونا در زندان مرکزی زاهدان

⭕️‌ مرگ تعدادی از زندانیان و ابتلای صدها زندانی به ویروس کرونا در زندان مرکزی زاهدان

فاجعه کرونا در زندان مرکزی زاهدان، هر لحظه رو به گسترش است. بنا بر خبرهای رسیده تا این لحظه چندین نفر کشته و صدها نفر مبتلا شده اند. آمار مبتلایان هر لحظه افزوده میشود.

طبق گزارش دریافتی و به نقل از منابع فعال حقوق بشر در ایران،‌ طی هفته های گذشته صدها نفر از زندانیان زندان زاهدان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و متاسفانه تعدادی از آنها بدلیل عدم انتقال به بیمارستان، عدم رسیدگی، لاپوشانی و مخفی نگه داشتن موضوع شیوع کرونا در زندان جان خود را از دست داده اند.

بر اساس این گزارش، زندانیانی که به کرونا مبتلا شده اند به بند نسوان سابق که در حال حاضر تبدیل به بند قرنطینه شده‌است و سالن ملاقات منتقل شده اند.

زندانیانی که به این محل منتقل میشوند در وضعیت حاد قرار دارند و اکثرا در این دو محل جان خود را از دست میدهند.

این زندانیان از هرگونه رسیدگی پزشکی و درمان محروم هستند و مسئولان زندان اهواز با رها کردن آنها در این بندهای شلوغ و کثیف و بی امکانات، عملا از کرونا ما به ازای حکم اعدام استفاده مکند.

زندانیانی که وضعیت جسمی حادی ندارند در همان بندهای عمومی در کنار سایر زندانیان باقی می مانند و همین امر موجب شیوع روزافزون کرونا در این زندان شده است.

در حال حاضر در تمامی بندهای این زندان ویروس کرونا شایع شده و زندانیان را مبتلا کرده است.

فعالین حقوق بشر اسامی و مشخصات ۳ زندانی را که اخیرا و در اثر کرونا در این زندان جان خود را از دست داده اند به شرح زیر اعلام کرده است:

١- ناصر شاهوزهی از بند ۳ زندان مرکزی زاهدان
٢- حسن ذوقی ۴۰ ساله از بند ۴ زندان مرکزی زاهدان
٣- پوریا سرحدی ۲۰ساله از بند ۶ زندان مرکزی زاهدان

در حال حاضر آمار زندانیان محبوس در این زندان چندین برابر ظرفیت سلولها و بندهاست همچنین الزامات بهداشتی و مواد شوینده وجود ندارد، تعداد بسیاری از زندانیان از سوء تغذیه رنج می برند و بدنهایشان به قدری ضعیف است که هیچ مقاومتی در برابر ویروس ندارد.

در چنین شرایطی زندانیانی که دچار وضعیت حاد جسمی و حمله ویروس کرونا میشوند با همین وضعیت بجای انتقال به بیمارستان به بند قرنطینه منتقل شده و در آنجا رها می شوند تا بمیرند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا