اخبار ایران

پلمپ کافه ها در تهران و بازگشت به سیاست النصر بالرعب

پلمپ کافه ها در تهران و بازگشت به سیاست النصر بالرعب

پلیس ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که بیش از ۵۰۰ کافه و رستوران را به دلیل عدم رعایت موازین اسلامی پلمپ کرده است.

حسین رحیمی فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در بیانیه ای روز شنبه گفت: با صاحبان کافه ها و رستوران هایی که در آنها موازین اسلامی رعایت نشد برخورد شد و در طی این عملیات ۵۴۷ کسب و کار تعطیل و تعداد ۱۱ نفر دستگیر شدند.

به گزارش فارس، اتهامات مطرح شده علیه این کسب و کارها، پخش موسیقی غیرقانونی و حرام و همچنین تبلیغات غیر متعارف در فضای مجازی هستند.

زنان در ایران ملزم به پوشاندن کامل سر، دستها و پاهایشان هستند و تنها می توانند چهره خود را عریان کنند. نوشیدن الکل نیز در ایران ممنوع است.

پلیس می گوید رعایت اصول اسلامی یکی از وظایف و مسئولیت های اصلی این ارگان است.

پلیس تهران روز شنبه با اختصاص شماره تماسی از شهروندان این شهر خواست تا جرائم این چنینی را گزارش کنند. این شماره برای پیگیری موارد غیر اخلاقی آماده شده است.

محمد مهدی حاج محمدی، بازپرس ویژه دادگاه عمومی و انقلاب تهران گفت که ما رسیدگی به جرایمی که به مساله اخلاق عمومی مربوط باشد را سرعت بیشتری بخشیده ایم.

وی افزود مردم می توانند گزارش بی حجابی در اتومبیل، مهمانی های مختلط شبانه و همچنین محتوای غیراخلاقی در شبکه اجتماعی اینستاگرام را گزارش کنند.

سبک گزارش مردم علیه مردم، همان موضوع هر نفر جاسوس دیگری است. یک شماره تماس ستاپ می شود و در میان بی قانونی، هر فردی که با دیگری مشکلی دارد، دائما جاسوسی او را می کند تا به محض سر زدن “خلاف” از او، همسایه اش را به دست “قانون” بسپارد!

حجاب در جمهوری اسلامی دیگر یک “موضوع” نیست و به یک نوع جنگ نابرابر میان مردانِ زن ستیز و حکومت با زنان تبدیل شده است.

به نظر می رسد پروژه گل رز قرمز و سفید دادن به دختران بی حجاب و “بدحجاب” توسط زنان آمر به معروف با شکست مواجه شده است و نظام اسلامی به اصل خویش بازگشته است.

بازگشت به پروژه النصر بالرعب بدیهی به نظر می رسید چرا که با گسترش شبکه های اجتماعی و رشد کردن دختران جوانی که امروز مرز ۲۰ سالگی را رد کرده اند، نظام اسلامی دیگر نمی تواند با سخن، آنان را “ارشاد” کند.

با نزدیک تر شدن به فصل تابستان، دوباره گشت های ارشاد به راه خواهند افتاد و به صورت سلیقه ای، این موضوع دوباره داغ می شود. این بار با این تفاوت که از اندک باقیمانده شهرنشینان ولایتمدار هم استمداد طلبیده شده است.

کافه و کافه نشینی، یکی از آخرین سنگرهایی بود که جوانان در جامعه شهری می توانستند بنشینند، با یکدیگر صحبت کنند و سیگار بکشند! با حمله به این سنگرها، این جامعه هرچه بیشتر به سمت زیرزمینی شدن تمامیت یک نسل پیش می رود.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا