اخبار ایرانمشکلات مردم

پورتال خبررسانی اتریش: رکوردِ مرگ و میر و مبتلایان جدید ویروس کرونا در ایران/ دوشنبه ۲۷۲ مورد فوت شده و بیش از۴۲۰۰ مورد جدید تأیید شده است.

پورتال خبررسانی اتریش: رکوردِ مرگ و میر و مبتلایان جدید ویروس کرونا در ایران

برای دومین روز متوالی ، ایران رکورد روزانه قربانیان و مبتلایان جدید کرونا را شکست. از روز دوشنبه ۲۷۲ مورد فوت شده و بیش از۴۲۰۰ مورد جدید تأیید شده است.

مانند بسیاری از کشورهای دیگر ، شیوع سرسام آور در ایران بازتاب واکنش های متناقض دولت به ویروس است.

هنگامی که شمار کشته های روزانه در اکتبر به سه رقمی رسید ، مقامات محدودیت های شدیدتری را در پایتخت تهران اعلام کردند.

دانشگاه ها و مدارس و همچنین کتابخانه ها ، مساجد ، سینما ها ، موزه ها و سالن های زیبایی که بتازگی بازگشایی شده بودند دوباره تعطیل شده اند.

روز شنبه ، دولت به همه ساکنان تهران دستور داد که در فضای باز و مکانهای عمومی از ماسک صورت استفاده کنند و نقض اخطار منجر به جریمه می شود.

سخنگوی هیئت دولت علی ربیعی قول داد که کسانی که مثبت آزمایش می‌شوند تحت نظارت دقیق قرار می گیرند. با این وجود اجرای این کنترل و شناسایی تماس ها در کشور۸۰ میلیون نفری یک چالش است.

کسانی که سرپیچی کنند ۵۰۰ هزار ریال یا ۱٫۶۰ دلار جریمه می شوند که تقریباً قیمت یک برگر در مرکز شهر است.

در حالی که مردم در برابر اقدامات پیشگیرانه مقاومت می کنند و دولت به دلیل اقتصاد نابسامان تمایلی به بستن و قرنطینه کردن ندارد ، تعداد موارد در ایران سر به فلک می کشد.

سعید نمکی وزیر بهداشت ایران روز یکشنبه خواستار جریمه های شدیدتر شد. طبق گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا ، جریمه های ناچیز به دلیل خودداری از استفاده از ماسک به افزایش هوشیاری و رعایت کمک نمی کند.

و شکایت کرد که ۷هزار بازرس وزارت بهداشت برای شهری با بیش از۱۰ میلیون نفر بسیار کم است ، به همین دلیل از پلیس و بسیج – (شاخه شبه نظامی سپاه پاسداران که برای امنیت داخلی استفاده می شود )- خواست برای کمک به اجرای مقررات یاری کنند .

در هفته های آینده ، مقامات قصد دارند استفاده از ماسک را در سایر شهرهای بزرگ گسترش دهند.

ایران در آغاز شیوع بیماری همه گیر کانون جهانی بود و از آن زمان تاکنون با بیش از۵۰۰هزار مورد تأیید شده و۲۸هزارو ۸۰۰ فوتی ، بدترین شیوع را در خاورمیانه مشاهده و تجربه کرده است.

در ابتدا سیاستمداران برجسته خطرات ویروس را نادیده می گرفتند و کارشناسان بین المللی اظهار داشتند که ایران تعداد واقعی مبتلایان و مرگ ها را پنهان می کند.

حالا در این میان ، مقامات و سران رژیم اعتراف کرده‌اند که شیوع شدیدتر از آنست که گزارش‌شده است، با گزارش اخیر پارلمانی تعداد عفونت‌ها “هشت تا ۱۰برابر” بیشتر از تعداد رسمی اعلام شده است.

مرکز پژوهش‌های مجلس تعداد قربانیان را دو برابر و تعداد مبتلایان را ۸ تا ۱۰ برابر آمار رسمی برآورد کرده است.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا