اخبار ایران
موضوعات داغ

پورتال خبری اتریش: آیا انفجار در مرکز غنی سازی اورانیوم نطنز خرابکاری بود؟

⭕️پورتال خبری اتریش: آیا انفجار در مرکز غنی سازی اورانیوم نطنز خرابکاری بود؟

هم اسرائیل و هم ایالات متحده قصد متوقف کردن پیگیری مداوم ایران در مورد بمب اتمی را دارند و هر دو احتمالاً دارای توانایی های فناوری و اطلاعاتی پیشرفته ای هستند تا صدمات جدی به رژیم ایران وارد کنند. نمی توان رد کرد که یکی از این دو (یا هر دو کشور) در۲ ژوئیه در انفجار در تأسیسات هسته ای نطنز نقش داشته است.

ویروس استاکس نت ، کرم مخرب رایانه ای که در سال۲۰۱۰ حدوده هزار سانتریفیوژ را در نطنز خنثی کرد، منسوب به تلاش مشترک آژانسهای اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل است.

انفجار نطنز رژیم ایران را شرمسار کرد ، که نتوانست انگشت خود را به سمت اسرائیل یا ایالات متحده نشانه گیرد . تهران در ابتدا ادعا كرد كه این یک حادثه است، احتمالاً به دلیل ترس از اینكه درگیری مستقیمی صورت نگیرد و بتواند ضعف های اطلاعاتی، نظامی و اقتصادی تهران را بپوشاند. با این وجود ، رژیم در پاسخ به تهدید اعلام كرد: “اگر رژیم یا دولتی درگیر در حادثه نطنز باشد ، ایران با قاطعیت پاسخ خواهد داد.

اگر اسرائیل در واقع در انفجار نطنز دخیل باشد، این احتمالاً باید علامتی برای تهران باشد که بیت المقدس قصد دارد از تمام وسایل در اختیار خود برای متوقف کردن پروژه هسته ای ایران استفاده کند. چنین ضربه ای (اگر وجود داشته باشد) نه تنها باعث صدمه فوری نمی شود بلکه نشان می دهد که دست بلند اسرائیل می تواند به هر نقطه از ایران برسد.

این یک تهدید خالی نیست. بسیاری از اطلاعات موجود در بایگانی هسته ای ایران، که چند سال پیش توسط سرویس مخفی اسرائیل موساد ربوده شد، مربوط به عناصر ایرانی سهیم و مرتبط در تلاش هسته ای است – «اشخاصی که در سیستم های سیاسی، علمی و عملیاتی گرفته تا مکان هایی که فعالیت برای توسعه سلاح هسته ای در آنجا صورت می گیرد.

علاوه بر این، سیستم ماهواره جاسوسی تحت کنترل اسرائیل، که اخیراً توسط ماهواره افق ۱۶ تکمیل شده است، امکان شناسایی هرگونه فعالیت مشکوک را بر روی سطح و یا زیر آن امکان پذیر می کند. با این توانایی، دستگاه اطلاعاتی اسرائیل همچنان ایران را متعجب خواهد کرد.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا