اخبار ایران

چهل سال شکست – چهل سال خیانت

نکات برگزیده مطلب
  • در شرایطی که مردم در صف های طویل مشغول گذران وقت برای خرید لاشه گوشت حیوانات نامعلوم با کارت ملی بودند، بسیجی انقلابی در حوزه بانکداری با اختلاس سه هزار میلیاردی، در قصابی ای در کانادا، گوشت تازه می خرید.

چهل سال شکست و خیانت به آرمان های اول انقلاب

جمهوری اسلامی در همه عرصه ها شکست خورده است. خبری حتی از ماجراجویی ها و انقلابی گری ها در چهلمین سالگرد انقلاب این کشور نیست.

در نظام اسلامی که امروز در ایران حاکم است، حتی ایدئولوژی های انقلابی رنگ باخته اند. وزرایی که بر مسند امور هستند، تنها قدرت و پول را می شناسند و هر روز مشخص می شود که فاصله بیشتری با مردم وجود دارد.

اغلب وزیران دولت های روحانی و احمدی نژاد غرق در فساد بوده و هستند و تنها شعارهای پوپولیستی سر می دهند.

در دولت احمدی نژاد همه آن وزرایی که خود را در مجموعه پاک ترین دولت تاریخ می دانستند حکم و به طرق مختلف تحت فشار قرار گرفتند.

محمود احمدی نژاد اما همچنان دولت خود را پاک ترین دولت تاریخ می داند و “همکارانش” را از خدوم ترین افرادی که در این دولت های انقلابی فعالیت کردند.

طیف های حزب اللهی و بسیجیان دیگر حرفی از انقلاب و انقلابی گری نمی زنند چرا که شکست آرمان های انقلاب را زمانی که قاسم سلیمانی برای برادر اسحاق جهانگیری پادرمیانی کرد دیدند.

همچنین آقازاده هایی که امروز در اروپا، کانادا و آمریکا تحصیل می کنند و اخبار آن سراسری شده است، نشان دادند که در زمانی که بسیجیان را رو در روی مردم قرار می دادند، خودشان مشغول پیشرفت در تمام مقاطع زندگی بودند.

بسیجیان حقیقی اینها را دیدند. آنها دیدند که در خیابان ها، با سایه ها می جنگند. سایه هایی که چشمان آنان را از ظلم رفته بر ملت کور کرده بود و آنها باز هم با مردم در جنگ بودند.

همین وضعیت چه بسا پر رنگ تر در دولت روحانی دیده شد. وزرای روحانی از روز اول هدفشان را بر سرکوب کارگران و پیاده کردن اقتصاد خصوصی بنا نهادند و شخص نخست کشور، همگان را به رعایت اقتصاد مقاومتی دعوت کرد.

در شرایطی که مردم در صف های طویل مشغول گذران وقت برای خرید لاشه گوشت حیوانات نامعلوم با کارت ملی بودند، بسیجی انقلابی در حوزه بانکداری با اختلاس سه هزار میلیاردی، در قصابی ای در کانادا، گوشت تازه می خرید.

در شرایطی که صف های طویل برای دریافت یارانه دولتی از کمیته امداد و بنیاد مستضعفین تشکیل می شد، روسای این بنیاد از حقوق ۱۹ میلیون تومانی خود دفاع می کردند.

در دوره ای که به نوجوانان ایرانی در عربستان سعودی تجاوز می شد، دیپلماسی لبخند ظریف، قدرتمندتر بود و در هنگامه ای که زن ایرانی در فرودگاه بین المللی گرجستان مورد ضرب و شتم قرار گرفت، سخنگوی وزارت خارجه از “پیگیری” موضوع خبر داد!

در مدتی که دختران ایرانی توسط سرداران سپاه به دبی قاچاق می شدند، تماشاگران را به دیدن فیلمی در سینماها راضی کردند که با کشتن یکی از عوامل قاچاق، نشان دهند غیرت جمهوری اسلامی همچنان می جوشد.

اما پشت صحنه های انقلابی، خاکریزهای جمهوری اسلامی پی در پی در حال فرو ریختن بود و هست. رهبر انقلاب دائما عقب نشینی می کند و آن را با نرمش قهرمانانه توجیه می نماید. قاسم سلیمانی که در کنار هاشمی رفسنجانی کرمانی برایش دست زده می شود، تمام اعتبار خود را خرج یک مفسد اقتصادی می نماید. جهادی ترین وزیر دولت دوازدهم، روبروی کشاورز گیلانی معترض می ایستد و از همکارش می خواهد که به او سبوس بدهد.

بنادر کشور در حالی که ۲۰۰ متر آن سوتر، مردمی گرسنه را به خود می بیند، در اختیار بیگانه قرار می گیرد. کودکان زیر ۱۲ سال در اختیار مردان مسن قرار می گیرند و ۴۰ سال پس از انقلاب بحث بر سر این است که اینان نباید ازدواج کنند. حقوق کارگران ماه ها عقب می افتد و سال به سال بر نگرانی کارگران و خانواده هایشان افزوده می شود و…

از انقلاب اسلامی دقیقا هیچ مانده است. نه فرش سوخته زیر پای رهبر برای مردم باورپذیر است و نه دلسوزی های سپاه پاسداران.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا