اخبار ایرانشکنجه

گزارشی از وضعیت محمد نوریزاد زندانی سیاسی محبوس در زندام اوین و از امضا کنندگان بیانیه ۱۴

گزارشی از وضعیت محمد نوریزاد زندانی سیاسی محبوس در زندام اوین و از امضا کنندگان بیانیه ۱۴

‏فاطمه ملکی، همسر ‎محمد نوریزاد در نامه‌ای از تداوم وضعیت وخیم سلامتی وی، ادامهٔ بیهوشی‌های مکرر ایشان و ضرورت انجام عمل صفرا و کلیه برای رفع درد و خطر مرگ ایشان خبر داد. ایشان در این نامه، مسئولیت هرگونه اتفاق ناگوار برای جناب نوریزاد را متوجه سیستم قضایی و اطلاعاتی دانست.

فاطمه ملکی همسر محمد نوریزاد از امضاکنندگان بیانیه ۱۴ نوشت:

به نام خدای آزادی

ای کاش می شد برایتان خبر آزادی داشتم خبر سلامتی. از نه ماه پیش که آقای نوری زاد از زندان وکیل آباد به زندان اوین منتقل شدند به ما گفتند: ما پیگیر هستیم که آقای نوری زاد به مرخصی بیایند و گویا همچنان پیگیرند!!

در این یک ماه گذشته آقای نوری زاد در ادامه بیهوشی های قبل، مجددا چندین بار بیهوش شدند و در آخرین باری که به بیمارستان طالقانی منتقل شدند دکترها خطر مرگ را گوشزد کردند؛ متاسفانه آنها به درخواست آقای نوری زاد مبنی بر ادامه معالجات توسط دکتر قلب خودشان توجهی نکرده و ایشان را به زندان بازگرداندند؛ دوباره با نامساعد شدن حالشان، به پزشک قانونی اعزام شده، بعد از نامه نگاری ها با تایید پزشک قانونی به بیمارستان آتیه نزد پزشک معالج خودشان فرستاده شدند و با شرایط امنیتی ویژه و حضور دستکم ۶ مامور محافظ آنژیوگرافی انجام شد. درنهایت پزشک ایشان در نامه‌ای خطاب به پزشکی قانونی نوشتند که با بررسی های انجام شده ایشان به هیچ وجه در وضیعتی نیستند که تحمل حبس داشته باشند و شرایط زندان برای ایشان «خطرناک» و چه‌بسا «کشنده» است. پس از آنژیوگرافی داروهای لازم تجویز شد و کیسه صفرا هم که باید عمل می شد به دلیل مصرف داروهای آنژیو ده روز به تاخیر افتاد. بدون توجه به نظر دکتر، ایشان به زندان بازگردانده شدند؛ از آن تاریخ بیست روز می گذرد؛ نامه نگاری ها صورت گرفته ولی با اعزام ایشان به بیمارستان آتیه موافقت نکرده و می گویند به بیمارستان طالقانی برده خواهند شد ولی متاسفانه تا کنون کاری صورت نداده اند و این در حالیست که ایشان همچنان به واسطه درد شدید ناشی از وجود سنگ صفرا و کلیه نمی توانند بخوابند.

در این میان دوبار هم به پزشک قانونی اعزام شدند و نهایتا پزشکان بیمارستان طالقانی، آتیه و پزشکی قانونی هشدار خطر مرگ را داده اند که تصویر نظر آنها موجود است. مشکل ایشان همچنان پابرجاست و دست به عصا هستند. تاخیر در آزادی ایشان به جهت پی گیری معالجات موثر به هیچوجه قابل توجیه نیست و هر اتفاقی که بیافتد مسئولیت مستقیم آن متوجه سیستم قضایی و اطلاعاتی خواهد بود.

قابل توجه است که ایشان همچنان مقاوم و مصمم ایستاده اند و مطلب ضروری را هم درباره ابراز نظر برخی از دوستان بیانیه ۱۴ بیان کردند:

«من هرگز از ابتدا تاکنون به هیچ گروه و دسته، حزب و گرایشی وابسته نبودم و اگر دوستانِ امضاکننده‌ی بیانیه‌ی ۱۴ گرایش به کسانی یا گروههایی دارند، منحصر به خودشان است و ربطی به من و دوستان دیگرم ندارد. من همچنان ایستاده و سرفراز بر خواسته‌های خویش پافشاری می‌کنم و برای سرزمینم و مردمان سرزمینم رهایی و نیکبختی و آرامش آرزو میکنم.»

محمد نوری‌زاد – اول دی ماه ۹۹

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا