اخبار ایران
موضوعات داغ

گول نخورید متهم اصلی پولشویی پرونده پتروشیمی، «مجید باقر نژاد» سردار سپاه است

نکات برگزیده مطلب
  • و اما غایب بزرگ پرونده کسی نیست جز «مجید باقر نژاد» متولد شانزدهم مرداد ۱۳۴۶، دانشجوی رشته‌ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که با سهمیه رزمندگان وارد دانشگاه شد، اما به علت کاهلی و عدم حضور در دانشگاه در سال ۷۶ اخراج شد. «باقر نژاد» فامیل نزدیک «حسین درخشان» از نیروهای سایبری جمهوری اسلامی و از دوستان محبوب «علیرضا نامور حقیقی» تحلیل‌گر سیاسی رسانه‌های خارج از کشور است.

در پرونده پتروشیمی همه محاکمه می‌شوند جز «شاه کلید سپاهی پرونده»؛ «مجید باقر نژاد»/ رکورد بابک زنجانی در غارت اموال مردم شکسته شد

رقم بدهی‌های بابک زنجانی حدود دو میلیارد دلار عنوان می‌شود اما به گفته قاضی مسعودی‌مقام، بدهی پرونده شرکت بازرگانی پتروشیمی، شش میلیارد و ۶۵۶ میلیون یورو است؛ یعنی سه برابر بدهی بابک زنجانی به وزارت نفت. این پرونده البته به گفته برخی منابع آگاه محدود به پتروشیمی نیست و پا در بنادر ایران هم دارد.

🔹مشهورترین متهم این پرونده کیست؟

یکی از نام‌هایی که این روزها اخبار متنوعی از آن به گوش می‌رسد و همه را به نوعی شوکه کرده است، مرجان شیخ‌الاسلامی است. وی یکی از متهمان این پرونده ۶/۶ میلیارد یورویی است که تاکنون متهم به مشارکت در اخلال در نظام اقتصادی کشور به این مبلغ و تحصیل مال نامشروع به مبلغ هفت میلیون و ۶۵ هزار و ۵۲۹ یورو و هشت میلیون و ۷۱۰ هزارو ۳۸۴ دلار شده است. اما متهم اصلی این پرونده، «مجید باقر نژاد» سردار سپاه است که همسر اول «مرجان شیخ الاسلامی» بوده و به دلیل زد و بند با مقامات قضایی، نام وی از لیست متهمان حذف شده است.

«نیروی سپاه»؛ متهم اصلی فساد کلان مالی در پتروشیمی

«آمدنیوز»- متهم اصلی پرونده فساد مالی در پتروشیمی، «مجید باقرنژاد» یکی از نیروهای سازمان اطلاعات سپاه است که نام وی به دلیل زد و بند با «اسلامی» معاون سازمان بازرسی کل کشور، از لیست متهمان پرونده حذف شده است. آیا آن‌چه ما از پرونده جنجالی پتروشیمی با ۱۴ متهم می‌بینیم، همان است که رسانه‌های حکومتی به مردم می‌گویند؟

در اسفندماه سال ۱۳۹۱ شخصی به نام «محسن احمدیان» با عنوان «سلطان پتروشیمی» بازداشت و پس از ۱۸ ماه از زندان آزاد شد. این فرد ابتدا متهم ردیف پنجم پرونده فعلی بود و پس از تشکیل دادگاه، متهم ردیف دوم شد! «محسن احمدیان» به مدت ۲۵ سال مدیر فروش خارج از کشور پتروشیمی بود. کسی که با ارتباطات وسیع در وزارت اطلاعات، پررنگ‌ترین نقش را در فروش محصولات پتروشیمی با اخذ پورسانت‌های کلان داشت، کسی که هیچ مدیری توان برکناری یا مخالفت با او را نداشت.

طرح دعوای کنونی این دادگاه، ماجرای درگیری سازمان اطلاعات سپاه (ساس) با وزارت اطلاعات است، دعوایی که شاکی اصلی آن، سازمان اطلاعات سپاه است. از ۱۴ متهم این پرونده بنا بر مستندات درز کرده، جز دو نفر (احمدیان و شیرعلی)، بقیه افراد قربانیان این دعوا هستند. کارمندانی که با مناصب گوناگون، تنها نقش انتقال پول فروش محصولات را با حساب‌های شرکتی داشته‌اند و شاهد معاملات «احمدیان» با طرفداری وزارت اطلاعات بودند. قربانیان فعلی همان ترسوهای قبلی هستند.

و اما غایب بزرگ پرونده کسی نیست جز «مجید باقر نژاد» متولد شانزدهم مرداد ۱۳۴۶، دانشجوی رشته‌ی پزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان که با سهمیه رزمندگان وارد دانشگاه شد، اما به علت کاهلی و عدم حضور در دانشگاه در سال ۷۶ اخراج شد. «باقر نژاد» فامیل نزدیک «حسین درخشان» از نیروهای سایبری جمهوری اسلامی و از دوستان محبوب «علیرضا نامور حقیقی» تحلیل‌گر سیاسی رسانه‌های خارج از کشور است.

اولین شغل «باقر نژاد»، معاونت اجرایی فرهنگسرای ارسباران بود و سپس معاون اجرایی مدیرکل نظارت و ارزشیابی معاونت سینمایی شد، اواخر سال ۲۰۰۸ به ترکیه مهاجرت کرد و در شهر استانبول، «کال سنتر توریستی» را راه‌اندازی کرد. او از همان زمان پوششی مناسب از همسرش «مرجان شیخ الاسلامی» ساخت. از آن‌جایی که او از جانب سپاه برای ماموریت «پولشویی» و «انتقال وجوه به ایران» فرستاده شده بود و در معرض خطر قرار داشت، توانست با نام «مرجان شیخ‌الاسلامی»، شرکت‌های متعددی تأسیس و پول‌های شرکت پتروشیمی و چند ارگان دیگر را جابه‌جا کند. این شرکت‌ها با همکاری «تورج رحیمی» برادر زن «اسلامی» معاون اقتصادی سازمان بازرسی مدیریت شده و این افراد در آن‌ها مشغول به کار بوده‌اند.

«تورج رحیمی» بعدتر با «مجید باقر نژاد» در خیابان جردن مشغول به ساخت‌وساز برج شد و اکنون در نیز در تورنتو همین کار را ادامه می‌دهند. «مجید باقر نژاد» عضو هیأت مدیره مسجد تورنتو است و خانه مجللی در یکی از بهترین محله‌های این شهر دارد. در سال ۲۰۱۱ وقتی با همسرش «مرجان شیخ‌الاسلامی» دچار اختلافات شدید شد، از او طلاق گرفت و با همسر جدیدش که دختر یکی از مرتبطین نظام است، ازدواج کرد. این زن که اکنون نامش در پرونده است، اسبابی شده که یکی از متهمین اصلی این پرونده، باز هم از دید همگان مخفی و به فعالیت‌هایش ادامه دهد. گویی اپوزیسیون اصلاح‌طلب که مانند همیشه درگیر حاشیه‌های سطحی است، از ازدواج این زن با «مهدی خلجی» برآشفته شده، زیرا تنها دغدغه‌شان تسویه حساب دوست و همکارشان «مهرنوش پورضیایی» همسر سابق مهدی خلجی است. غافل از آن‌که «شاه دزد» به ریش اپوزیسیون می‌خندد و هدایت‌شان می‌کند.

هیچ اپوزیسیونی درگیر نام متهمین اصلی، غایب و کلیت پرونده‌ای که حتی برگه‌های کارشناسی ندارد، نشده، هیچ‌کس حتی نام متهمین را سرچ نکرده زیرا تنها چیزی که مهم نیست بیت المال است. ما هم‌چنان در حال تسویه حساب‌های شخصی هستیم.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا