Uncategorizedاخبار ایران

صادرات نفت ایران در ماه مه به یک پنجم سقوط کرد

سقوط رژیم حتمی است

رویترز: صادرات نفت ایران در پی تحریم‌ها به یک پنجم سقوط کرده است! یک سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا گفت با هر گونه نقض تحریم‌های رژیم ایران برخورد جدی می‌کنیم

در پی اعمال کامل تحریم‌های نفتی آمریکا، صادرات نفت ایران در ماه میلادی جاری به حدود ۵۰۰ هزار بشکه در روز یا کمتر از آن سقوط کرد.

خبرگزاری رویترز جمعه ۲۷ اردیبهشت با انتشار این خبر اعلام کرد که اطلاعات مربوط به نفتکش‌ها و گفته‌های چند منبع از داخل بازار جهانی نفت نشان می‌دهد که ایران در نیمه اول ماه مه، بین ۲۵۰ هزار تا ۵۰۰ هزار بشکه نفت در روز صادر کرده است.

بر اساس این گزارش، محموله های نفتی به قصد کشورهای آسیایی بارگیری شدند، اما هنوز مشخص نیست خریدار آن کیست.

یک سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا در پاسخ به سؤال خبرگزاری رویترز در مورد نفتکش رژیم ایران که گفته شده مشغول خالی کردن نفت در چین است، گفت:‌ ایالات متحده هر گونه نقض‌ تحریم‌های ایران را بررسی کرده و برخورد جدی نشان خواهد داد.

خبرگزاری رویترز یک روز پیش‌تر گزارش داده بود یک نفتکش حامل نفت ایران در نزدیکی شهر «ژوشان» در چین مشغول تخلیه بار خود است.

سخنگوی وزارت‌خارجه آمریکا تأکید کرد آمریکا تمامی تحریم‌ها از جمله تحریمهای نفتی و پتروشیمی ایران را به‌طور جدی دنبال می‌کند. رویترز در گزارش خود نوشته این سخنگو حاضر به دادن جزئیات بیشتر نشده است.

خبرگزاری رویترز ۲۶اردیبهشت ۹۸ گزارش داده بود:‌ بر اساس آمار رد کشتی‌ها در ریفینتیو آیکون، نفتکش ایرانی مارشال زٍد حامل نفت ایران، تحریم‌های آمریکا را نقض و محموله‌یی را داخل انبارهایی نزدیک شهر چینی ژوشان تخلیه کرد.

نفتکشها، نفت ایران را بعد از سفری ۵ماهه در بندر چین تخلیه می‌کنند.

این منبع افزود: رویترز در ۲۰مارس گزارش کرد ترتیباتی داده شده بود که میزانی از نفت ایران با استفاده از اسناد تقلبی که مبدأ محموله‌ها را پنهان می‌کردند، تحریم‌های آمریکا را دور بزنند.

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا